Yazın Hangi Kıyafetler Giyilmeli

Yaz geldi. Uzun bir kıştan sonra beklediğim sıcak havalara kavuştuk. Peki ya gardırobumuz? Yazın bizleri terleten bu sıcak havalarda hangi kıyafetleri tercih etmek sağlığımız açısından uygundur? Yazın birçok seçeneğimiz olmasına karşın bazen modaya uymak, daha tarz sahibi görünmek adına bizleri terleten yanlış kıyafetleri de giyeriz.

yaz

yaz

 

Yaz Kıyafetleri için Öneriler

Yaz günleri dar pantolonlar iyi seçenekler arasında yer almıyor. Özellikle kot pantolonlar emici özelliği bulunmadığından, yaz günleri bizleri oldukça çok rahatsız eder. Bunun yerine bol ve ince pantolonları öneriyoruz. Bu sezon desenli bol pantolonların yanında kısa culotte pantolonlarda çok moda. Hem rahat hissedeceğiniz hem de modaya uymak isteyenler için bu pantolonlar en iyi seçenek.

Ayakkabılarda bu yıl ipli ayakkabılar çok moda olsa da sıcak havalarda bizleri bunaltırlar. Görünüşleri güzel olsa da ipsiz sandaletler sıcak havalardaki tercihiniz olsun.

yazlık kombinler

yazlık kombinler

Elbise seçiminde ipek elbiseden uzak durmalıyız. Görünüş olarak oldukça şık duran ipek elbiseler, sıcak yaz günlerinde terlediğimiz zamanlarda terimizi olduğu gibi gösterir. Bu nedenle ipek yerine pamuklu ya da keten kumaşlar tercih edilmelidir.

Koyu renk kıyafetlerden uzak durun. Yazın sıcak havalarda siyah, lacivert gibi koyu renk kıyafetlerin sıcağı daha da üzerimizde hissetmemize sebep olur. Bu nedenle açık tonları beyaz, sarı ve pembe gibi renkleri kıyafetlerimizde tercih etmemiz daha makul olacaktır.

Cevap bırakın