Elbiselerinizi Kombinlemek için 7 Baz İpucu

Giyinmek söz konusu olduğunda en önemli şeylerden biri, düzgün, temiz görünmek ve her zaman uygun kıyafetler giymektir. Çok şık veya modaya uygun değilseniz bile temiz ve uygun kıyafetler başkalarına iyi bir izlenim bırakır. Bu ipuçlarını izlerseniz, yakında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

 1. Temel parçaları alın: Tek bir renk kullanmak vücudun uzunluğunu arttırır ve düzleştirir. Kural olarak, bej, siyah, beyaz ve Jean gibi nötr renkli alt kısımların olması daha iyidir, eşleştirmesi en kolay olanlarıdır ve her zaman kullanabilirsiniz.

  elbise

  elbise

 2. Kendi karakteristik stilinizi tasarlayın: Bu, sizi özel hale getirmenin ve giysilerinizin kimseyle tamamen aynı olduğu garip bir durumdan kaçınmanın en iyi yoludur.
 3. Planlı giyinin: Acele ederken genellikle hata yaparız, felaket göründüğünüzü fark ettiğinizde çok geç olabilir. Bunun için kıyafetlerinizi önceden ayarlayın.
 4. Göz alıcılığı abartmayın: Çok sayıda parlak renk çeşidi oluşturmayın, bu imajınız için çok fazla yıkıcı olabilir. Parlamanın mümkün olduğunca küçük seviyede olması gerekir. Örneğin, simli gümüş rengi etek yerine gümüş renk ayakkabılar giymek gibi.

  elbise kombini

  elbise kombini

 5. Her parçayı değerlendirin: Şık saymadığınız kıyafetleri atmayın. Onları daha sonra deneyin ve diğer aksesuar stilleriyle karıştırın, bazen bir kemer ya da kolye harikalar yaratabilir.
 6. Aksesuarlar: Takılar, eşarplar, kemerler, ayakkabılar ve çantalar da dâhil olmak üzere bazı temek aksesuarlar hazırlayın. Klasik, her zaman her kıyafetle kullanılabilir parçalar seçmeye özen gösterin.
 7. Saç ve makyaj: Saç stiliniz ve makyajınız giydiğiniz her tarz giysiye uygun olmalıdır. Küçük dokunuşlar uyum içinde olmaya ve görünümü değiştirmenize yardımcı olur.

Cevap bırakın