Sinüzit için Doğal Tedaviler

Hemen herkes hayatının bir döneminde sinüzit ile karşı karşıya kalmıştır. Şiddetli ve sık baş ağrısıyla bildiğimiz sinüzit için bazı doğal yöntemlerde mevcut. Burun, göz çevresi, alın ve şakaklarda bulunan bölgeler normalde içi hava doldur. Sinüslerden salgılanan mukus bölgede mukoza tabakası oluşturarak rahat nefes almamızı sağlar. Bölgede iltihaplanma oluşursa bu salgılar artar ve bu bölgeler fazla dolarsa sinüzit rahatsızlığı oluşur.

sinüzit

sinüzit

Sinüzitten Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Öncelikle bol bol su için. Su içmek vücudun düzenli ve rahat çalışmasına yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalarda sinüzitin yarattığı baş ağrısının asıl sebeplerinden birinin vücudumuzun ihtiyacı olan su olduğu gözlemlenmiştir. Hızlı bir şekilde sinüzitten kurtulmak istiyorsanız bol su içmeye dikkat edin.

Papatya kürü ile sinüzite çözüm bulun. Yarım litre suyu kaynatıp üzerine üç kaşık kuru papatya ekleyin. Sonrasında bu karşımın buharını içinize çekin. Daha rahat nefes aldığınızı ve sinüsünüzün geçmeye başladığını hissedeceksiniz.

sinüzit tedavisi

sinüzit tedavisi

İklimi kuru bir şehirde yaşıyorsanız odanızı nemlendirin. Sinüzitü olan kişiler için kuru hava iyileşme sürecini yavaşlatmakla kalmaz, nefes almanızı zorlaştırır. Bu nedenle  hava nemlendirme cihazları satın alabilir ya da kalorifer üzerine koyacağınız bir miktar su ile odanın nemini sağlayabilirsiniz.

Denize girmenin sinüzite iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Ancak tatile gidemeyenlerdenseniz üzülmeyin. Evde  de sinüzitten kurtaracak tedaviyi geliştirebilirsiniz. Bir su bardağına bir miktar tuz ekleyerek burnunuzun içine çekin bu şekilde sinüsleri temizleyecek ve iltihapların ortadan kalkmasına yardımcı olacaksınız.

Cevap bırakın