Yürüyüş Yapmak Bacakları İnceltir mi?

Yaz yaklaşırken birçok kadını fazla kilolardan kurtulma telaşı sardı. Sabah erkenden uyanmalar, kahvaltıdan önce yürüyüşe hazırlanmalar, spor salonlarına kayıt yaptırmalar ve şok diyetler… Ne yazık ki kilo vermek herkes için kolay bir durum değildir. Özellikle bölgesel kilolar uzun uğraşlar ve yorucu diyetlerden sonra verilebilir. Genetik olarak basen ve bacak kısmından kilo alan kişiler için zayıflama durumu söz konusu olsa da bu bölgelerde incelme çok geç yaşanacaktır. Özellikle bu alanları inceltebilmek için yürüyüş yapmak iyi bir çözüm olabilir.

yürüyüş

yürüyüş

Günde 1 Saat Yürüyün Fazlarınızdan Kurtulun!

 

Masa başı çalışanları için hareketsizlik hali sürekli bir kilo alımının söz konusu olmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için günde 1 saat tempolu yürüyüş yapmak iyi bir kurtarıcı olacaktır. Yürüyüş sadece bacak kaslarını çalıştırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm vücudun harekete geçmesini sağlar. Bu sebeple sadece bacakları inceltmekle kalmaz, genel olarak kilo verilmesine de olanak sağlar.

 

Günde 1 saat yürümek zihin için de oldukça faydalıdır. Özellikle bol oksijenli bir alanda yürüyüş yapmak daha fazla enerji verir. Zihni uyandırır ve yaratıcılığın artmasını sağlar. Bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkiler bırakır. Günde 1 saat yürüyüş yapmanın kalp-damar hastalıklarına karşı da etkili olduğu biliniyor. Yani hem sağlıklı yaşam için hem de fazlalıklardan kurtulmak için her gün yürüyüş için zaman ayırmak gerekiyor.

Cevap bırakın