Gözlerdeki Yaşlanma Bozuklukları

Yaşlılıkla beraber insan vücudun da ortaya çıkan bir takım sağlık sorunları vardır. Bunların başında ilk olarak gözler gelir. Yaşlılıkla beraber gözlerimizin saydam tabakasında donuklaşma ve matlaşmalar meydana gelir. Görüşümüz bu matlaşma ve bulutlaşma neticesinde iyice düşmesi sonucu katarakt dediğimiz görme bozukluğu ortaya çıkar. Katarakt ağır ağır gelişir. Bu durum görme kalitesini tamamen bitirdiği noktada ameliyat ile alınmasını gerektirmektedir. Yâda gözlük ile durum oturmuş hale getirilebilir.

göz

göz

Yine yaşlılığa bağlı olarak gözün içindeki basıncın artmasıyla baş ağrılarının gelişmesine sebep olur. Bu baş ağrılarına ışınların acı vermesi sebep olur. Bu hastalığa glaucoma denir. Genellikle genetik etkenler bağlı olarak gelişir. Tedavide genel olarak göz bebeğini büzüp irisle saydam tabaka arasındaki süzme kanalının açık kalması ile sağlanır. Bu kanalların aktif ve sağlıklı çalışması için ameliyatlı çözümler ile gözler sağlıklı hale getirilebilir.

göz bozulması

göz bozulması

Hayatın bu kadar zorlukları içerisinde göz bakımı insanın kulak ardı edeceği bir durum değildir. Hem bakımlı bir yüz, hem de bakımlı bir göz için önceliklerimiz sağlıklı ve güvenilir yöntemler ile bakım yapmamızdan geçmektedir.

Bunun yanında Beşaret dediğimiz kirpiklerin dibinin kızarıp bu kısımlardaki derilerin pul pul kalkmasıdır. Pek çok kozmetik bu tip alerjilere neden olabilir. Gözler iyi temizlenmez ise bu tür bir kızarma olabilir.

Bayanların göz ve kirpik makyajlarında özellikle dermatolojik testi yapılan malzemeler kullanmaları sağlıkları açısından çok önemlidir.

Cevap bırakın