Simit Sarayı Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

Simit sarayı ülkemizde son yıllarda oldukça popüler bir marka haline geldi. Simit sarayının ülkemizde şu anda 300’e yakın şubesi ve 12 bine yakın personeli bulunmaktadır. Simit ekmekten sonra en çok satılan unlu mamulleri arasında yerini alıyor. Durum böyle olunca da simite olan ilgi artıyor. Özellikle çalışanların ve öğrencilerin aperatif yiyecekleri arasındadır.

Simit sarayı ilk olarak İstanbul’da 4 çalışan olarak işe başlamış ve şimdilerde ise birçok şube açarak kendini kendisini geliştirmiştir. Sizlerde simit sarayı franchise alarak bayilik açabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Simit sarayı bayilik açarak ile uzun vadede güzel kazanç elde edebilirsiniz.

Simit Sarayı Bayilik Bedeli

Her işe başlarken belli bir sermayeye ihtiyaç vardır. Simit sarayı bayilik için de bu sermaye gereklidir. Simit sarayı franchise sistemine giriş için ortalama 50 bin Euro gibi bir paraya ihtiyacınız olacaktır. Yatırım yapacağınız bedel ise en az 600 bin liradır. Yani kısaca simit sarayı bayilik açabilmek için 1 milyon liraya ihtiyacınız olacak. Ama unutmayın simit sarayı her 1 milyon lira sahibi olan yatırımcılar ile görüşme sağlamıyor. Markanın adını ve şöhretini korumak için katı kuralları vardır.

Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Simit sarayı bayilik başvurusu yapabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartları sağlayan çoğu kişiye bayilik verilmektedir.

  • İlk olarak bayilik açabilecek kadar sermayeniz olması aranan ilk şartlardan biridir. Yatırım için gerekli olan bu sermaye bayiliğin açılacağı şehir ve bu şehrin konumuna göre değişiklik gösterecektir.
  • Simit sarayı bayileri isim hakkı talep ederler. Bu nedenle isim hakkından %3 pay alırlar.
  • Yıllık ciro üzerinden %2 kadar reklam ödemesi yapmak zorundasınız.
  • Markanın izin verdiği ürünler haricinde, simit sarayı merkezinden izin almadan herhangi bir ürün satmak kesinlikle yasaktır.
  • Çalışma saatlerinde çalışanların takı ve aksesuar takması yasaktır.
  • İşletmenizde mutlaka hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Çalışanlar maske ve eldiven takmalıdır. Bu malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Konseptleri

Simit sarayında bayilik alabilmek için farklı konseptler bulunmaktadır. Bunlardan ilki cadde konseptidir. Cadde konseptleri yoğun bir sirkülasyona sahiptir ve görünürlüğü oldukça yüksektir. Cadde konsepti açmak için en az 8 metre ön genişliği bulunan ve en az 150 metre kare kapalı alanı olan bir mekâna ihtiyacınız vardır. Mekânın tavan yüksekliği 3 metre olmalıdır. Yine en az 30 metre kare bahçe veya teras alanı bulunmalıdır.

AVM konseptinde ise en az 120 metre kare kapalı alan ve 8 metre ön cephe genişliği 8 metre olmalıdır. Ayrıca AVM içerisinde soğuk depolama alanı olmalıdır.

Kiosk konsepti ise en az 20 metre kare yerleşim alanı şartı aranmaktadır. Servis yapabilmek için en az 3 cephesi bulunmalıdır.

Cevap bırakın