İstanbul’da Yamaç Paraşütü Yapılacak Yerler

Yamaç paraşütü yurtdışında daha yaygın olup, ülkemizde hâlâ yeteri kadar bilinmemekte. Ama bu sporun tutkunları yok değil. Hatta bazı yerler, bu aktivite için yamaç paraşütü tutkunlarınca çoktan keşfedilmiş bile. Tabii hâlâ keşfedilmeyen yerler de hayli çok. Yamaç paraşütüne meraklı olan ama bunun zannettiklerinden daha zor ulaşılan bir aktivite olduğunu düşünenler için İstanbul’daki yerler konusunda tavsiyemiz olacak.

paraşüt

paraşüt

İstanbulluların ya da İstanbul’a yakın olanların gidebileceği yerlerden olan Ormanlı ve Karaburun, bu sporu amatör ya da profesyonel olarak yapanların gözde mekânlarından… Yamaç paraşütü konusunda eğitimi olmayanların eğitmenler eşliğinde yapabileceği ‘Tandem-İkili uçuş’ ve tek başına uçmak isteyenler için verilen yamaç paraşütü eğitimleri bahsettiğimiz bu iki yerde de mevcut.

İkili Uçuş Nasıl Gerçekleşir?

Tandem uçuş yapacak olanlar, bir pilot eşliğinde harnes adı verilen koltuklara bağlanarak uçuşa hazırlanır. Rüzgârın şiddetine bağlı olmakla birlikte, genel 10-15 dakika süren bu uçuşlarda, kalkılan tepeye tekrar inilir. İsteyenler bu inanılmaz deneyimi video çekerek hatıralarının arasına da katabilir. Bu uçuşun fiyatları değişmektedir. Fakat genel bir ücret aralığı vermek gerekirse 75-200 TL arasında değişen bir ücreti olduğunu söyleyebiliriz.

yamaç paraşütü

yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü yapmak isteyenler ya da sadece seyretmek isteyenler için uzak sayılmayacak bir mesafede olan Ormanlı ve Karaburun, bu deneyimle tanışmanız için imkân sağlar. Eğer sizin de ‘’ölmeden önce yapılması gerekenler’’ listeniz varsa, mutlaka bu aktiviteyi denemelisiniz.

Cevap bırakın