Server Kurtarma Nedir? Nasıl Yapılır?

Verilerinizi yedeklemiş olduğunuz hard disk, sürücü veya diğer benzeri depolama birimlerindeki bilgilerinizin geri kurtarılması işlemine sunucu kurtarma denir. Normalde çok basit olan geri kurtarma işlemleri meraklı kullanıcılar tarafından daha karmaşık bir şekle sokulabilmektedir. Bu tür durumlarda eğer uzman değilseniz işi uzmanına bırakmanız sizin lehinize olacaktır.

Günümüzde artık her türlü veriyi bilgisayarlar vasıtasıyla saklayabilmekteyiz. Özellikle hayati öneme sahip kamu kurum ve kuruluşlarındaki gibi bilgiler, bazen bulunduğu cihazın bozulması nedeniyle ulaşılamaz hale gelebilmektedir. Üstelik bu gibi durumlara çok sık rastlanmaktadır. Verileriniz kaybolduğu zaman yapmanız gereken tek şey, hiçbir şey yapmamaktadır aslında. Çünkü yapılanlar genellikle durumu daha kötüye götürmekten öte bir işe yaramazlar. Bu gibi durumlar başınıza geldiğinde veri kurtarma konusunda uzman olan bir firmadan yardım almanız en doğrusudur.

Server Kurtarma Nasıl Yapılır?

Sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde dijital cihazlarda saklanan verilere, kullanıcı hatası veya diğer sebeplerle bazen ulaşılamamaktadır. Bu durumda profesyonel veri kurtarma hizmeti veren firmalar ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bu firmalar sunucu kurtarma işlemlerini eğer herhangi bir saldırıya falan maruz kalınmadıysa dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmektedirler. Verileri kurtarma işinde uzman olan kişilerin kullandığı bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler ile hızlı bir şekilde datalarınızı geri getirmektedirler.

Sunucu kurtarma işlemlerini yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak konusunda yeterince uzman olmayan firmalar tarafından yapılan işlemlerden dolayı tüm veri kaynağınızı kaybedebilirsiniz.  Gold Data, yılların verdiği tecrübe ile siz değerli müşterilerine her daim uzman desteği sağlamaktadır. Sunucunuza hiçbir zarar getirmeden verilerinizi kurtarmak istiyorsanız Gold Data’nın profesyonel ekiplerinden 7/24 destek alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz https://www.goldverikurtarma.com/server-sunucu-kurtarma linki ziyaret edebilir ve site üzerinden şirket ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın