Salon Dekorasyonunda Enerji Veren Renkleri Kullanın

Salonlar evinizin tüm bireyleri ve de misafirleriniz ile paylaştığınız alanlardır. Salon dekorasyonunda enerji veren renklere yer açmanız bu alanı daha sıcak ve samimi yaparken daha değerli ve de keyifli sohbetleri yaşamanıza da destek olacaktır.

canlı renkli salon

canlı renkli salon

Genel olarak Türk kültürünün klasik dokunuş temasında uzun yıllardır devam eden sade stil ya da taşlar ile hareketlendirilen şaşalı dokunuşlar salonlarda hakim olduğu zamanlar artık geride kaldı. Daha çok renkler ile hareket kazandırılan ve rahat edilecek olan ortamlar bu alanlarda yer edinmeye başladı. Elbette bu geçişte evlerin küçülmesi de etken oldu diyebiliriz.

Renk Seçimleri

Salon dekorasyonunuzda seçim yaptığınız koltuk rengi tek renk ise bu dönüşüm için oldukça kullanışlı bir tercih olacaktır. Halı, zemin ile uyumlu olarak değişim katacağınız kırlentler bu alanda devreye girebilir. Perde kanatları ise kırlent seçiminiz ile uyumlu şekilde renklenebilir. Salon duvarlarında genel olarak daha ferah bir alan yaratması için beyaz tonuna yer verilmesi öneriliyor.

renkli salon dekoru

renkli salon dekoru

Duvar dekorasyonunuzda dekoratif ahşap köpük panel, duvar kâğıdına da yer açmanız mümkün. Bunun yanı sıra eğer dar alana sahip olan bir salona sahip iseniz mutlaka ayna kullanımına belli bir alanda yer verebilir ve odanızı derinlik hissi katabilirsiniz. Renk kullanımlarınızda bir biri ile uyumlu olmasının yanı sıra zıtlıklardan da yararlanarak son derece farklı bir alan yaratmanız mümkün.

Cevap bırakın