Ofis Nasıl Güzelleştirilir?

Günümüzde ev dekorasyonuna ne kadar önem veriyorsanız, ofislerinizin dekorasyonuna da o düzeyde önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü hafta içi ve belki de cumartesi günleri vaktinizin çoğunu ofislerinizde geçiriyorsunuz. Bu sebeple de ofis dekorasyonlarının çalışmanızı kolaylaştıracak ve dikkatlerinizin dağılmaması konusunda da sizlere yardımcı olacak bir düzeyde olmasının yanı sıra aynı zamanda şık olması da oldukça önemlidir. Peki, ofisinizi güzelleştirirken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir? Şimdi sizlere daha şık ve kullanışlı bir çalışma ortamı için ofis dekorasyonlarınızda dikkat etmeniz gereken bazı detayları aktaracağız.

1-Zeminler Sandığınızdan Daha Önemlidir

Ofis dekorasyonları için örnekler inceliyorsunuz diyelim. Bu aşamada da eminiz ki mobilya seçimlerinden renk uyumlarına kadar birçok kriteri inceledikten sonra zevklerinize uygun olan ofisleri seçebilirsiniz. Peki beğendiğiniz ofislerin zeminleri? Belki oldukça çok dikkat çekici bir zemin dekorasyonuna da sahiptir. Belki de zeminler oldukça sade olarak dekore edilmiştir ve bu nedenle de dikkatinizi hiç çekmemiştir. Ancak emin olabilirsiniz ki beğendiğiniz ofislerin zeminlerini incelediğiniz takdirde kusursuz olduklarını fark edebilirsiniz. Çünkü ister ofis ister evlerin dekorasyonundan bahsediyor olalım, zeminler alanlara şıklık katan, tüm mobilya ve dekoratif objeler ile bütünlük sağlayan ürünlerdir.

Ofisler kalabalık ve yoğun ortamlar olduğu için parke seçimlerinizi gri ve kahverengi tonlarında yapabilirsiniz. Koyu renk seçenekler, kiri çabuk belli etmediklerinden dolayı ofislerde daha da pratik bir kullanım sunabilir. Eğer ki ofislerinizde açık renk parkeler kullanmak istiyorsanız bu renk parkeleri trafiğin daha az olduğu yerlerde, örneğin kişisel odalarda tercih edebilirsiniz. Ancak ofis dekorasyonu için kollarınızı sıvadıysanız koyu renkler seçmeniz gerektiğini hatırlatırız.

2-Süpürgeliklerinde Ofisinizin Şıklığında Payı Büyüktür

Nasıl parkeler alanın bütünlüğünü tamamlıyor ve şıklığına katkı sağlıyor ise parkelerin tamamlayıcıları da süpürgelikler olmaktadır. Peki bu seçimi nasıl yapmalısınız? Ofislerinizin şıklığını katlayacak olan bu küçük süper kahramanları seçerken de yapmanız gereken şey parke renginde bir süpürgelik seçmek veya parke rengiyle şık bir şekilde zıtlık yakalayacak renkleri tercih etmektir. Eğer ki süpürgeliklerin daha da fazla dikkat çekici olmasını istiyorsanız, parkelere kontrast oluşturabilecek renk alternatiflerini değerlendirmenizi de tavsiye ederiz.

Cevap bırakın