Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermek için Uyulması Gereken Kurallar

Yapılan yanlış diyetler çoğu zaman hastalıklara davetiye çıkarır. Diyet yaparken bilinçli olmak ve diyete bağlı kalmak çok önemli. Metabolizmanız yavaşsa mutlaka metabolizma hızlandırıcı sıvı ve yiyeceklere yönelmelisiniz. Yeşil çay, meyve ve sebzeler ödem attırdığı gibi toksin atıcı özelliği de bulunur. Sabah uyanır uyanmaz mutlaka iki bardak su için.

kilo

kilo

Hızlı Kilo Vermenin Altın Kuralları

Kalori hesabı yapıyorsanız 1800 kalorinin üzerine çıkmayın. Hareketsiz bir yaşamınız varsa gün içinde yarım saat yürüyüş yapmaya özen gösterin. Gün içinde 2 litre su için. Suyun içine az miktarda karbonat katarsanız, Ph değeri artar ve daha hızlı kilo verirsiniz. Tuz ve şekerden diyet süresince uzak durun.

Yağ kullanımını kesmeyin ama zeytinyağı kullanmaya özen gösterin. Sabah kahvaltılarını atlamayın. Sabahları, kan şekeri düşeceği için kahvaltı yapmanız gerekir. Gün içinde karnınız acıktığı zaman badem ya da ceviz yemeye çalışın. Açlık hissinizi de bastırır. Yemeklerinizi ise yavaş yemeye çalışın. Tokluk hissi yaratır ve sindirimi de kolay olur.

kilo vermek

kilo vermek

Kızartma, hazır gıdalar ve yağlı yiyeceklerden ise diyette uzak durun. Ekmek tercihinizi ise tam buğday ekmekten yana kullanın. Öğünlerde menünüze salata ve yoğurt eklemeyi ihmal etmeyin. Tek yönlü diyetlerden mümkün olduğunca uzak durun. Gıdalardan az ama sık tüketmeye özen gösterin. Tek yönlü diyetler, bağışıklık sistemine de zarar verir.

Cevap bırakın