Metabolizmayı Hızlandırmaya Yardımcı İçecekler

Zayıflamak ya da bulundunuz kiloyu korumak amacı ile metabolizmayı hızlandıran yardımcı içecekleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha sağlıklı bir bedene sahip olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için özellikle yaz aylarında bu içeceklere yer açarak ferahlamanız da mümkün. Meyve ya da bazı sebzelerin su içersine katılması ile hazırlanan bu içeceklerden oluşan kürleri sizin için araştırdık.

diyet

diyet

  1. Limon, Çilek ve Fesleğenin Mükemmel Uyumu

Son derece lezzetli olan bu içecek görsel olarak da dikkat çekicicidir. Soğuk bir sürahi su içersine bir limonun yarısını, 6 çileği doğrayın. Sonrasında bir avuç taze fesleğeni katın. Bir süre bekletip içersine buz taneleri katıp tüketebilirsiniz.

  1. Narenciye, Salatalık ve Nane

C vitamini ile bağışıklığa ve yağ yakmanıza destek olan narenciye ve ödem atışına destek veren salatalığın içersine nane ekleyerek soğuk su içersine katabilirsiniz.

diyet yapmak

diyet yapmak

  1. Gül Yaprakları, Ahududu ve Vanilya Çubukları

Yaz aylarında yapacağınız detoks için son derece uygun olan bu su görselliği ile de gözünüze hitap edecek özelliğe sahip. Çok tatlı bir tat almak istemiyorsanız vanilya çubuğunu batırıp sonrasında sudan çıkarabilirsiniz.

  1. Karpuz ve Nane

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi karpuzu ve taze naneyi arzu ettiğiniz ölçüde soğuk su dolu sürahiye koyarak tüketebilirsiniz. Karpuz ve nanenin yaşatacağı serinliğin yanı sıra hem su tüketiminiz artacak hem de detoks etkisi ile bedeninize fayda sağlayacaktır.

Cevap bırakın