Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

Her kadın pürüzsüz cilde sahip olmak ister ve bunun için cilt bakımları uygulanır. Günümüzde doğal güzelliğin önemi yeniden ortaya çıkmış ve bunun için maskeler yapılmaya başlanmıştır. Evde yapılabileceği gibi kozmetik ürünlerinden de en doğal olan maskeler alınabilir.

Evde kullanılan malzemelerle birlikte pürüzsüz cilt için maske yapımı oldukça basit bir yöntemdir. Evde maske yapımı oldukça kolay ve maliyeti düşüktür. Bunun sonucunda uzun süre kullanılan maskelerin cilde yararı gözle görülebilecektir.

Pürüzsüz Cilt İçin Kullanılan Yöntemler

1) Zerdeçal: Akneleri temizlemede oldukça iyi olan zerdeçal, içerisinde antibakteriyel mevcuttur ve cildinizi temizler. Sivilceler varsa kaseye bir tatlı kaşığı zerdeçal ekleyerek hafif su ile karıştırıp macun hale getirilecektir. Maske olduktan sonra yüze masaj yapılarak sürülür, 20 dakika sonra yüz yıkanır ardından nemlendirici sürülür.

2) Bal: Bal maskesi yaparken balın doğal olup olmaması çok önemlidir. Bu yüzden doğal ballar ile yüze maske yapılması önerilmektedir. Hafif bir şekilde bal yüze sürülerek yarım saat bekletilir ve ılık su ile durulanılır. Haftada iki kez yapılan bu maske oldukça yararlıdır.

Elma sirkesi: Temiz cilde tonik halinde uygulanan elma sirkesi, sivilce ve akne izleri için oldukça faydalıdır.

Karbonat: Cildi beyazlatan ve cilt lekelerini kolay bir şekilde gideren karbonat mucize olarak bilinir. Bir yemek kaşığı yoğurt ile karbonat karıştırılıp macun haline getirilir ve cilde sürülür. Sivilceli ciltler buna ilaveten limon suyu ile karıştırıp cilde sürebilir. Bu sayede gelecekte düzenli kullanım ile cilt pürüzsüzleşecektir.

Pürüzsüz Bir Cilt Neden Önemlidir?

Dışarıya çıkarken, arkadaşlarımızla buluşurken, iş toplantılarına giderken vs. cildimiz günün aşırı yoğunluğundan dolayı oldukça yorulur. Her gün yorulan cilt zamanla kırışmaya, göz altında oluşan morluklara, sağlıksız bir cildin habercisi olur. Sağlıksız bir görünüm sadece makyaj ile kapatılarak giderilemez. Yüze yapılan makyaj da cildi yorar ve cilt nefes alamaz. Cildin her zaman nefes almaya ihtiyacı vardır. Yüzünüze her zaman güzel bakarsanız pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey cildinize verdiğiniz önem ve sağlıklı bir cilt elde etmeniz olacaktır.

Cevap bırakın