Mide Bulantısını Geçirmenin Yolları

Anlık vücut ısısı değişimleri, kusacakmış gibi olma hissi, baş dönmesi, halsizlik… Tüm bunları beraberinde getiren mide bulantısı, yaşantımız içerisinde en sık karşılaştığımız sorunlardan biridir ve bütün günümüzü mahvetmek için tek başına yeterlidir. Tadımızı kaçıran ve yaşamdan zevk almamızı engelleyen mide bulantısı, ilaçlara gerek kalmadan da geçirilebilir. Her fırsatta ilaca sarılmak yerine, doğal yöntemleri deneyerek mide bulantısından kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısı Sorunu

Mide Bulantısı Sorunu

Mide Bulantısını Geçirmek için Neler Yapılabilir?

Temiz hava birçok probleme çözüm olduğu gibi, mide bulantısına da çözümdür. Açık havaya çıkıp biraz yürünebilir ya da en basitinden pencere açılarak odasının havası değiştirilebilir.

Bol su tüketilmesi gerekir. Her ne kadar mide bulantısı esnasında su daha fazla bulantıya sebep olacakmış gibi düşünülse de midede bulunan asitleri etkisiz hale getireceği için rahatlama sağlayacaktır. Hatta çok fazla olmamakla birlikte soda tüketmek de mide bulantısına iyi gelebilir.

Lavanta ya da nane koklamak mide bulantısını giderir. Çantanızda naneli bir şeyler bulundurmak, özellikle yolculuk esnasında mideniz bulanıyorsa kurtarıcı çözüm olacaktır. Eğer imkân varsa zencefil, nane ve limon karışımından oluşan bir çay tüketmek de mide bulantısı için iyi bir çözümdür.

Lavanta yağı bulunuyorsa, bir kesme şekere 3-5 damla lavanta yağı damlatıp tüketmek de mide bulantısını geçirmenin doğal yollarından biridir. Hemen ilaç kullanmaya yönelmek yerine, doğal yolları tercih etmek elbette çok daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Cevap bırakın