Bel ve Sırt Ağrısı Olanlar Dikkat

Bel veya sırt ağrısı yaş grubu fark etmeksizin çeşitli sebeplerle insanların çoğunda baş gösteriyor. Siz de böyle bir şikayet içinde iseniz bu oldukça dikkat edilmesi gereken bu rahatsızlıktır, bilmelisiniz.  Kendinizi korumadığınız ve sağlığınıza dikkat etmediğiniz takdirde bel sırt ağrısı yok olmaz ve hatta sosyal yaşantınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Peki ne gibi önlemler alınmalı? Bu yazımızda siz değerli okuyucular için bel ve sırt ağrısına çözüm önerileri vermek istedik.

bel ağrısı

bel ağrısı

Bel ve Sırt Ağrına Karşı Nasıl Önlemler Almalı?

Bilinmelidir ki bu ağrıların temel sebebi sinir ve strestir. Ama mutlaka uzman bir doktora gidip doğru teşhis koydurmanız gerek.  Buna göre ilaç tedavisi uygulanır. Ayrıca fizik tedavi de alabilir ve bu sayede kasları güçlendirebilirsiniz.

sırt ağrısı

sırt ağrısı

Buna ek olarak ani hareketlerden sakınmak gerek. İsterseniz kaplıcalara gidebilir ve güneşlenebilirsiniz. Bunlar kemiklerinize çok iyi gelecektir. Sürekli aynı şekilde ya da pozisyonda kalmanızı tavsiye etmiyoruz. Masa başı işlerde çalışıyor iseniz sürekli şekil değiştirmelisiniz. Eğer ağrılarınız her türlü önleme rağmen hala devam ediyor ise mutlaka uzmana bir doktora başvurmalısınız.

Cevap bırakın