Doğru Halıyı Nasıl Seçebiliriz?

Ev dizaynı yapmak çok kolay bir işlem değildir. Eğer evinizi baştan aşağı yeniden dizeceksiniz ya da yeni evlendiniz ve ev döşeme aşaması içerisinde iseniz bu yazımızda doğru halıyı seçebileceğiniz bazı püf noktalarını siz değerli okuyucularımıza verdik. Mutlaka okuyup siz de bu püf noktalarını seçiminizde uygulayın.

halı

halı

Halı Seçime Dikkat

Eğer daha açık renklerden hoşlanıyorsanız bej rengini siz değerli okuyucularımıza tavsiye edebiliriz. Çünkü bej rengi odayı olduğundan çok daha büyük ve ferah bir yapıya kavuşturur Eğer oturma odanız küçükse rengi bir halı tercih edebilirsiniz. Asla aynı boyda aynı renkte iki adet halı tercih etmeyin, yoksa odanız küçük görünür.

Eğer odanız güneş ışığı almıyorsa daha çok açık ve sıcak ya renklerden yana tercih yapmanızı tavsiye ediyoruz. Dekorasyonun en bilinen özelliği açık tonların mekanı geniş göstermesidir. Unutmayın koyu renkler ise eğer doğru kullanılırsa rahat ve ciddi bir hava katabilir. Eğer halımızda yeşil ve mavi tonları tercih ederseniz ortamda ruhu rahatlatan yatıştırıcı etki sağlayabilirsiniz. Mutfak gibi alanlarda lekelenme ihtimali çok fazla olduğu için koyu renkli halıları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın