Mat Ruj Nasıl Sürülür? 

Son zamanlarda kozmetik sektöründe oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Böyle olunca da kadınlar artık kendilerine en uygun olacak tarzdaki ürünleri seçerek bunlar arasından dilediklerini rahatlıkla kullanıyorlar. Mat rujlar ise şimdilerde kadınların büyük bir kısmı tarafından büyük bir beğeni ile tercih ediyorlar. Fakat yapılan yanlışlar sonrasında ortaya oldukça kötü bir görüntü çıkabiliyor.

mat ruj

mat ruj

Dudaklarınızı Ruja Hazırlayın

 Mat rujun en büyük dezavantajlarından bir tanesi, dudakların kuru bir görüntüye ulaşabilmesi oluyor. Çünkü ruj bir süre sonrasında dudak çizgilerine dolacak, bunun sonucunda da ortaya pul pul ve kuru bir görüntü çıkacaktır. Böylesi bir durumun oluşmasının engellenmesi adına ruj sürülmeden önce dudakların dikkatlice nemlendirilmesi önemli olacaktır.

Ruju Dikkatlice Sürün

Dudaklar nemlendirildikten sonra ise bir süre beklenmelidir. Böylece dudaklar yeteri kadar nemlendirilmesi işlemi sağlanmış olacaktır. Sonraki aşamada ise dudaklara kalem ile çerçeve çizilmelidir. Çünkü mat rujların silinmesi oldukça zordur. Taşırmadan ruju sürmek isteyenlerin ise mutlaka kalem ile çerçeve yapılması gerekecektir. Hızlı kuruyan likit rujlarda ise dikkat edilmesi gereken en önemli şey rujun çok hızlı sürülmesi gerekir. Aksi halde ruj dudakta olması gerektiği gibi dağılmayacaktır.

mat ruj sürmek

mat ruj sürmek

Peçete ile Son Dokunuşu Yapın

Rujun sürülmesinden sonra ise fazlalıkların alınması adına mutlaka peçete kullanılmalıdır. Dudakların arasına alınacak olan peçete fazla bastırılmadan istenilen başarılı sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Tüm bu detaylara dikkat edilmesi sonrasında mat ruj ile dudaklar renklendirilmiş olacaktır.

Cevap bırakın