Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Burçlar Nasıl Ortaya Çıktı?

İnsanoğlu, yüzyılları aşkın suredir gökyüzüne, yıldızlara, gezegenlere karşı hep merakla yaklaşmışlardır. İnançları gereğince tanrılarını gökyüzünde aramıştır.

Astroloji, ilk olarak Sümerli Rahipler tarafından ortaya çıkmıştır. Ziggurat adı verilen gözlemelerine benzer bir işlev gören binalardan ortaya çıkan Burçlar, takım yıldızlarının incelenmesiyle ortaya çıkmıştır.

koç burcu özellikleri

Koç Burcunun Mitolojisi

Eski kaynaklarda koçlar, daima kurbanlık hayvan olarak kabul edilmiştir. Eski Romalılar ve Yunanlılar saldırıda bulundukları şehirlerin kapışarını kırmak için koç başlı silahlar kullanmışlardır. Grek Uygarlığı’nın altın post hikayesine göre, Athamas kralının iki çocuğu kurban edilmek üzere dağa çıkarılırlar. Ancak tanrılar, çocukların değil; annelerinin kurban edilmesini istemektedirler. Tam çocuklar kurban edilecekken, altın postlu kanatlı bir koç belirerek çocukların kaçmasında yardımcı olur.

Koç Burcunun Kişisel Özellikleri

Koç burcu, 21 Mart’ta başlayı 20 Nisan’da son bulan bir zaman aralığındadır. Zodyak’ın ilk burcu olan Koç Burcu, kişinin her zaman enerjik ve çalkantılı bir hayatı olduğuna işaret eder. Koç Burcu olan kişiler, hem arkadaş ortamlarında hem de çalışma ortamlarında da haraket, hız ve rekabet peşinde olduklarından her şeyde birinci olmaya çalışırlar.

Koç burcu ateş elementini simgelediği için Güneş, Koç burcu için en önemli gezegendir. Bu husustan ötürü de Güneş, Koç burcu olan kişilere kıskanılacak derecede organizasyon becerileri vermektedir. Bu özelliklerinde ötürü de çalışmalarını yarım bırakmış Koç burcuna sahip kimseler görmek oldukça güçtür.

Koç burcu, insan vücudunda başı yönettikleri için lider ruhlu insanlar olarak görülmektedirler. Doğal olarak çok cesurdular ve risk almaktan asla korkmazlar.

Koç Burcu Kadının Özellikleri

Genel olarak koç burcu olan kadınlar, savaşmaya açık kişilikleri olduğundan cesur bir tavır sergilerler. Hareketsiz veya amaçsız kişilerden asla hoşlanmazlar. Koç kadını, meydan okumaktan hoşlanır ve aynı zamanda başkalarını da harekete geçirmekten hoşlanırlar. Erkil bir kişiliğe sahip oldukları için burcun kadınları annelik duygularını göstermekte fazlasıyla zorlanmaktadırlar.

Koç Burcu Erkeğin Özellikleri

Tıpkı birer savaşçı gibidirler. Kendilerinden emin, her şeye karşı fazlasıyla cesaretlidirler. Özellikle sevdikleri insanı koruma içgüdülerinden ötürü Koç burcu olan erkeklerden mükemmel bir eş olabilir. Bununla beraber koç erkekleri fazla koruyuluğundan ötürü oldukça kıskanç da olabilmektedir. Koç erkekleri, yaşadıkları ortamda veya ailede sözlerinin geçmelerini fazlasıyla sevmektedirler.

Koç burcuna sahip iki partnerin ilişkisi, tutkulu bir aşk gibidir. Sempatilerini, sevgilerini her daim göstermek isterler. Ancak sınırlardan ya da sınırlanmaktan hiç hoşlanmazlar.

Cevap bırakın