Kanser Yapan Eşyalar

Çağımızın en büyük belalarından olan kanserden korunmanın yolları her zaman anlatılmaya devam ediyor. Peki evimizde harika bir dekorasyon hayali kurarken bile nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Ev dekorasyonunda özellikle kanser yapan eşyalardan uzak durmalı ve daha gösterişli bir ev değil, daha sağlıklı bir ev ortamı sunmalısınız.

Boyalar

Evlerinizde gerek duvarlarınız için, gereç eşyalarınıza rötuş yapmak için alacağınız boyaları çok iyi araştırmalısınız. Bilinen markalardan uzak kalmadan alışverişinizi tamamlayınız. Özellikle ahşap boyaları çok daha büyük bir tehlike arz ediyor.

kanser

kanser

Mutfak Tehlikeleri

Mutfak ürünlerinin en başında ise Mikrodalga fırın geliyor. Çok hızlı sonuç vermesinden dolayı yüksek ışınlara maruz kalan ürünler birçok araştırmaya göre kanser yapma eğilimin içinde bulunmasına neden oluyor.

Halı Temizliği

Özellikle tüm gün soluduğunuz havaya karışan halı şampuanları konusunda çok dikkatli olmalısınız. Halınızı yıkamaya verdiğiniz yer ile görüşmeli ve nasıl şampuanlar tercih ettiklerinizi iyice öğrenmelisiniz. Aksi halde yanlış şampuanlar da kanseri tetikleyen ürünlerin en başında geliyor olacak.

kanserle savaş

kanserle savaş

Mumlar

Özellikle çok ucuza satılan ve ne ile yapıldığı bile tam olarak belli olmayan mumlardan uzak durunuz. Yaktıkça içeri yayılan o kötü kokular sizi zehirlemekte oldukça başarılı olacak. Dolayısı ile illa da dekorasyon olsun diye odalarınızı bilinmedik mumlar ile doldurmanın bir anlamı bizce yok.

Organik Kıyafetler

Tekstil alanında hangi boyaların kullanıldığı konusunda da yeterince bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Bu sebeple aşırı renkli kıyafetlerden kaçının.

Cevap bırakın