Yönetim Danışmanlığı ile Hazır Olun

Yönetim danışmanları çoğu zaman serbest meslek sahibidir ve daha verimli, üretken ve başarılı olmak için tavsiye veya yönlendirmeye ihtiyaç duyan şirketler veya kuruluşlar için çalışmaktadır. Analizler, mesleki deneyim ve sınavlar sayesinde danışmanlar yeni ve geliştirilmiş yönetim yöntemleri sunarlar. Nasıl bir yönetim danışmanı olacağına dair bir model yoktur, ancak sağlam bir eğitim kazanmalı ve ardından ilgili deneyimleri sürdürmelisiniz.

Eğitimli Olmak

Kariyer hakkında bilgi edinin. Yönetim danışmanlığı alanında bir kariyer yapmak istiyorsanız, önce kariyer hakkında bilgi edinmek için biraz zaman ayırın. Bir yönetim danışmanı, kariyeriniz boyunca çeşitli alanlarda çalışmanıza izin veren çeşitli bir kariyer yoludur.

Danışmanlık, iş dünyasında çeşitli danışmanlık hizmetleri için geçerli olan esnek bir terimdir. Bir yönetim danışmanı olarak, şirketlere ürün pazarlaması, halkla ilişkiler, maliyet azaltma ve bir işletmeyi yönetmenin diğer günlük yönleri gibi alanlarda danışmanlık yaparsınız. Tüm alanlardaki işletmelerin yönetim danışmanlarına ihtiyacı vardır, kariyer görünümleri iyidir. Her zaman yüksek talep gören ve yüksek ödeme eğiliminde olan bir iş.

Danışman olmak zorlu bir kariyer yoludur. Bunların çoğu problem çözmedir. İşletmelerin, yeni personelin entegrasyonu ve finansal krizden sonra yeniden yapılanma gibi karşılaştığı başlıca sorunlar genellikle bir yönetim danışmanı tarafından ele alınmaktadır. İş yüksek stres olabilir. Ancak, bazıları da canlandırıcı buluyor. Orada her gün gerçek sorunları çözerek hızlı ve somut sonuçlar için zorluyorsunuz.

Bazı insanlar bir sona erdirme aracı olarak bir yönetim danışmanı olarak görüyorlar. İnsanlar daha yüksek pozisyonlara geçmeden önce birkaç yıl danışman olarak görev yapmayı planlıyorlar. Ancak, diğerleri danışmanlığı uzun vadeli bir kariyer olarak görüyorlar. İş nispeten istikrarlı ve iyi para ödüyor, ancak çalışma saatlerinin zor olduğunu ve zamanlamanızın biraz düzensiz olduğunu unutmayın. Bir yönetim danışmanı için 60 saatlik bir çalışma haftası nadir değildir.

İş Piyasasına Hazırlık

Bir özgeçmiş yazın. Bir özgeçmiş, profesyonel dünya için önemli bir pazarlama aracıdır. Tecrübe avına hazırlanırken, potansiyel işverenlere göndermek ve bununla beraber iyi bir yönetim danışmanlığı kariyeriniz olması için mükemmel bir özgeçmiş hazırlayın.

Tutarlılık bir özgeçmiş için anahtardır. Madde işareti noktaları, boşluk, yazı tipi ve diğer biçimlendirme özelliklerini kullanmanız özgeçmişiniz boyunca aynı kalmalıdır. Örneğin, bir yaz stajı için mermi noktalarını kullanarak iş deneyiminizi açıklarsanız, listelediğiniz diğer tüm işler için deneyimi tanımlamak için mermi noktalarını kullanın.

Profesyonellik seviyesini koruyan yaratıcı tasarımlar harika pazarlama araçları olabilir. Eğlenceli ve yaratıcı bir tasarım için ilham almak için yaratıcı özgeçmiş şablonlarını çevrimiçi olarak indirebilir veya Pinterest gibi web sitelerine göz atabilirsiniz. Daha yaratıcı bir özgeçmiş göndermeden önce bir şirketin atmosferini bilmeniz gerektiğini unutmayın. Genç, hip teknoloji şirketlerine başvuru yapıyorsanız, yaratıcı bir özgeçmiş çok iyi bir satış noktası olabilir. Ancak muhafazakar bir hastanede çalışıyorsanız, işverenler daha profesyonel bir belge tercih edebilirler.

Deneyiminizi etkileyici terimlerle listeleyin. Deneyiminizi mümkün olduğunca çekici bir şekilde ifade etmenize yardımcı olacak çevrimiçi özgeçmiş listelerini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Yazınızı yerel bir muhasebe firmasında bir işletme müdürüne telefon ederek geçirdiğinizi söyleyin. “Bay Patterson adına müşterilerle konuştun” deme. Bunun yerine, “Bay Patterson’ı müşteriye ve genel topluma sundu, sağlam halkla ilişkileri koruyarak ve mesleki davranış standartlarını göz ardı ederek” dedi.

Sadece ilgili tecrübeleri listeleyin. Birçok insan, devam ettirdikleri her işi listeleme hatası yapar. Aklınızda bulundurduğunuz işi unutmayın. Yerel bir mühendislik firmasıyla giriş seviyesi bir pozisyon için başvuruyorsanız, işverenler büyük olasılıkla kolejde bir araya gelmek için alt kurslar almanızı önemsemez. Ancak, kolejinizin mühendislik bölümündeki yaz stajınız özgeçmişinizde öne çıkmanıza gerçekten yardımcı olabilir.

Fırsatınız olduğunda kolejinizde kariyer danışmanlığından yararlanın. Bir kariyer danışmanına özgeçmişinizi gözden geçirin ve geri bildirimde bulunun.

İşleri avla. İş aramak için avcılık stresli bir deneyim olabilir. Ancak, giriş düzeyinde iş pozisyonlarını nerede bulacağınız konusunda biraz bilgi sahibi olmalısınız.

Ağ işinde bir iş bulmak için en iyi yoldur. Geçmişte çalıştığınız şirketlere geri dönelim, ister yarı zamanlı büro işinde, ister staj deneyiminde olsun. İyi bir iş çıkardıysanız, sizi işe almaya ya da sizi işe alan bir firmaya havale etmeye istekli olabilirler. Üniversiteden profesörlerin ve sınıf arkadaşlarının iş aradığınızı bilmelerini sağlayın. İnsanlar iş yerlerinde sizin için iyi bir söz verebilirler.

Çevrimiçi iş kurulları iş bulmak için de kullanılabilir. Gerçekten, Monster ve Simply Hired gibi web siteleri, giriş seviyesi iş çalışmaları için sık sık iş tanımları yayınlamaktadır.

Pozitif kal. Her yıl binlerce yeni mezun ve sınırlı sayıda işle, kendi alanınızda bir pozisyon bulmak aylar alabilir. Ancak, olumlu bir tutum sürdürmeye çalışın. Cesaretini kırılmış hissetmek, kapak mektubu yazarken ve uygulamaları doldururken ince yöntemlerle ortaya çıkabilir. Bir iş bulmayı bir yükten ziyade heyecan verici bir meydan okuma olarak görmeye çalışın.

Cevap bırakın