Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yaz ayları insanların genellikle sevdiği aylardır. Tatil, kum, deniz ve güneşin akla geldiği yaz aylarında ise güneş ışınları insanların cildine bazı zamanlarda büyük bir hasar verebiliyor. Zararlı ışınların cilt üzerinde yol açtığı hasarlar ise bazı zamanlarda leke bırakabilecek boyutlara kadar ulaşabiliyor. Yüksek hava sıcaklıklarının cilt üzerinde bıraktığı bu etkilerden korunabilmek için ise güneş koruyucu kremler kullanılması gerekiyor. Ancak tüm aldığınız önlemlere rağmen cildinizde güneş lekeleri ortaya çıktıysa izlemeniz gereken birkaç farklı yol bulunuyor.

cilt lekeleri

cilt lekeleri

Limon, güneş lekeleri ve hatta diğer türdeki cilt lekelerinde çoğu insanın kullandığı doğal malzemedir. Limonun ağartıcı özelliği ve beyazlatıcı özelliği olduğu için güneş lekelerine iyi bir çözüm sunabilmektedir.

Limon Tedavisi

Bir diğer yöntem ise ananas, portakal, greyfurt ve asitli meyveleri kullanmak olacaktır. Limon yerine asidik meyveleri kullanarak da güneş lekelerini yok edebilirsiniz.

güneş lekesi

güneş lekesi

Limon uygulamasını daha farklı ve etkili hale getirebilmek için ise bir yemek kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırabilirsiniz. Bu karışımı ise lekelerin olduğu yerlerin üzerine sürün. Yüzünüze de bu karışımı sürmeyi ihmal etmeyin. 20 dakika kadar bekledikten sonra ise ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve durulayın.

Haftada 3 ya da 4 defa limon tedavisi yöntemini uygulayarak güneş lekelerinizden kısa süre içerisinde kurtulmayı hızlı bir şekilde sizler de başarabilirsiniz.

Cevap bırakın