Sık Yapılan Makyaj Hataları

Biz kadınlar güzel görünmek için birçok saatimizi makyaja ayırabiliriz makyaj bizim kurtarıcı dostumuzdur. Ancak yanlış yöntemler izlendiğinde makyajımız bizi kötü gösterebilir. Buda hayal kırıklığına sebep olur kaş yaparken göz çıkarmamak için sizlere sık sık yapılan makyaj hatalarından bahsedeceğim.

Doğru Malzeme Kaliteli Makyaj

Sürekli makyaj yapan biriyseniz muhtemelen yeni bir fondöten almaya gittiğinizde de yüzünüzde makyaj olacaktır ve siz yüzünüzde zaten makyaj olduğu için yeni fondöteninizi bileğinizde test etmeye çalışacaksınız ancak bu çok yanlış bir yol. Yeni bir fondöten alırken mümkün oldukça yüzümüzde veya boynumuzda denemeliyiz. Böylece renk tonunu daha iyi gözlemlemiş oluruz ve fondöteni sürdüğümüzde doğal olamayan maske gibi bir görüntü ile karşılaşmayız. Gelelim concealer kullanımına

Daha dinç görünmek için tenimizden daha açık tonda concealer kullanmak mı? Çok yanlış… Çünkü cildimizden daha açık tonda tercih ettiğimiz concealerlar zamanla grileşerek bizi kötü bir görüntüye ulaştırır. Ancak hiçbir kadın kötü görünmek istemez bu yüzden cilt tonumuzda veya bir ton açık concealerlar tercih etmeliyiz.

Bayanların en önem verdiği nokta gözleri bu yüzden günlük hayatta kullanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz eyelinerları ne kadar doğru kullanıyoruz? Sürdüğümüz eyeliner ile istediğimiz görüntüye kavuşabilmek için eyelinerları gözümüz kapalıyken değil açıkken sürmeliyiz. Çünkü gözümüz kapalıyken sürdüğümüz eyelinerlar da küt bir görüntü elde edersin ki aslında kimse bunu istemez. Oysaki gözümüz açıkken sürdüğümüz eyeliner da yer ve şeklini kesin ve doğru tespit ederiz. Ayrıca eyelineri içten dışa değil dıştan içe doğru sürerseniz daha güzel bir sonuç aldığınızı fark edeceksiniz.

Cevap bırakın