Gelin ve Kayınvalide Arasında Sorunlar Nasıl Çözülür?

İki kişi evlendikten sonra her şeyin yolunda geleceği düşünülse de aslında iki tarafın aileleri ile de bir nevi evlenmiş oluyor. Türkiye ağırlıklı olarak geleneksel bir yapıya sahip olduğu için gelin ve kaynana arasında sıklıkla sorunlar yaşanmaktadır. Çoğu zaman kötü niyetler olmasa da meydana gelen gelişmeler çok daha kötü bir hale gelmiş olabiliyor.

gelin

gelin

Erkek Mutlaka Sorunu Fark Etmeli

 Eş ile anne arasında problem oluyorsa, bunu mutlaka kocanın fark etmesi gerekmektedir. Fakat annesine bağımlı olan biri ne yazık ki sorunu göremez ve eşini suçlar. Erkeğin bu aşamada yapması gereken en önemli şey ise durumları objektif olarak değerlendirmesi olmalıdır.

Gelinlere Öneriler

 Gelin adayının evlilik öncesindeki dönemde aile içerisine çok fazla girmemesi önemlidir. İlişki yalnızca sevgili ile yaşanmalıdır. Eğer ki herhangi bir sorun yaşanmışsa ve gelin bundan rahatsız oluyorsa, uygun ve saygılı bir şekilde rahatsızlığını dile getirmelidir. Kaynanayı sürekli olarak eşe kötülemek yerine aradaki sorunun giderilmesi adına konuşma tercih edilmelidir.

kayınvalide

kayınvalide

Damatlara Öneriler

Damadın annesine mutlaka artık hayatının kontrolünün kendine ait olduğunu kırmadan hissettirmesi gerekmektedir. Annenin de eşin de yeri ayrıdır; bu durum her zaman bilinmeli ve buna göre de sorunlar giderilmelidir. Öncelik her zaman çiftin mutluluğu olmalı, bu aşamada yaşanabilecek olan her türlü sıkıntıda ara bulucu olunmalıdır.

Cevap bırakın