Ev Dekorasyonunda Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu içersinde mobilya ve aksesuar seçimleri kadar bu stil ile uyumlu olacak olan aydınlatmada son derece önemlidir. Klasik bir stil ile dekore edilen bir salon ile modern mobilyalar ve aksesuarlar ile dekore edimleş olan salonun aydınlatması elbette son derece farklıdır. Fakat bunun yanı sıra dekorasyon stilinin yanı sıra ihtiyaç doğrultusunda da aydınlatma uygulamalarına yer vermeniz gerekir. Bu aydınlatma uygulamanız içersinde ek aydınlatma ya da azalıp artan aydınlatma içerikleri size oldukça olumlu bir aydınlatma yaratacaktır.

Oturma Odası

Oturma odaları içersinde azalıp artan aydınlatmanın yanı sıra iki düğmeli olan aydınlatma seçimleri de kullanılabilir. Böylece az ışık ve çok ışık uygulaması yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanlarda lambader kullanımına da yer vermeniz mümkün.

aydınlatma

aydınlatma

Banyo

Yüksek ışığın gerekli olduğu banyolarda ayna arkası led kullanımı da şık bir seçim olacaktır.

Çocuk Odası

Bebek ve çocuk odalarında daha sakin ve yumuşak ışık seçilerek tavan yerine duvara yansıyan ışıklar daha doğru bir seçimdir.

Yatak Odası

Yatak odası içinde keskin ışığın yerine daha küçük boyutlu bir aydınlatmanın yanı sıra baş kenarlarına konulacak olan abajurlarda yeterli aydınlatmanın sağlanmasında size destek olur.

dekorasyon ve aydınlatma

dekorasyon ve aydınlatma

Mutfak

Aydınlatmada önemli bir nokta olan mutfakta ekstra led aydınlatmalara da yer açılması önerilir.

Salon

Salon aydınlatması oda dekorasyonunuza göre seçilecek olan avize seçimi ile tamamlanması gerekir.

Cevap bırakın