Dondurucuda Bu Besinlere de Yer Açabilirsiniz

Mevsiminde ürün tüketmek oldukça önemli olup mevsiminde toplanmış olan bazı sebze ya da meyveleri dondurucuda saklayarak arzu ettiğiniz zaman aynı tazelikte tüketmeniz mümkün. Dondurucu oldukça ideal bir çözüm sunmasının yanı sıra bazı kişiler dondurucudan çıkartarak tekrar dondurucuya besinleri geri koyabiliyorlar. Fakat bu durum oldukça sakıncalıdır. Aynı zamanda mutlaka dondurucuya koyduğunuz besinleri etiketleyin. Dondurucuya yüksek değil düşük dereceden başlayarak işlemi yapmanız daha taze ve daha sağlıklı korunmalarını sağlar.

derin dondurucu

derin dondurucu

Dondurucuda Neler Saklanabilir?

Dondurucu da yer vereceğiniz besinler içinde ilk sırayı elbette kırmızı et, beyaz et, barbunya yer alabilir. Bunun yanı sıra ise birçok besin maddesini dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Bunun başında mevsiminde toplanan mısır koçanları ya da kestaneler yer alıyor. Kestaneleri keserek koymanız daha kolaylık sağlayacaktır.

Aynı zamanda dondurucu içersinde çilek, vişne, ahududu gibi meyvelere de yer verebilirsiniz.

Elma püresi yaparak bu püreyi saha sonrasında kurabiyelerinizde de kullanmanız mümkün.

dondurucu

dondurucu

Ayrıca fazlaca satın aldığınız organik tereyağını belli büyüklüklerde keserek saklama poşetlerine koyarak dondurucunuzda muhafaza edebilirsiniz.

Şeftali gibi dilimler ile keserek reçel yapmayı düşündüğünüz ama vakit bulamadığınız meyvenizi de aynı şekilde dondurucuda saklayarak arzu ettiğiniz zaman reçel yapma imkânınızda bulunuyor.

Evde sigara böreğini boş bi zamanınızda hazırlayarak sonrasında buzdolabı poşetine koyabilir ve arzu ettiğiniz zaman ya da misafiriz geldiğinde çıkartarak pişirebilirsiniz.

Cevap bırakın