Bitter Çikolatanın Faydaları

Toplum hayatından insanların severek yediği besinler vardır. Bu besinler içinde büyük küçük herkesin sevdiği yiyecek besin deposu çikolata olmuştur. Çikolata da sütlü ve bitter olmak üzere ikiye ayrılır. Bitter çikolata tüketmenin bilinen 7 faydası var.  Bitter çikolatanın ilk faydası düşük glisemik indeksiyle uzun süreli bir enerji kaynağıdır. Kan şekerini dengelemeye çalışır. Bitter çikolata tam bir besin deposudur.

bitter çikolata

bitter çikolata

Tüketeceğiniz bitter çikolata vücudun günlük demir ihtiyacının yüzde 70’ini, magnezyum ihtiyacının 58’ini ve bakır ihtiyacının 90’ını karşılanır. Kas yapımında da çikolata çok önemlidir. Bitter çikolatanın üçüncü faydası ise kalp sağlığını korumasıdır. Bitter çikolata kalp sağlığını yüksek oranda korur. Kalp sağlığını korumasının temel nedeni ise bitter çikolatanın antioksidan içermesidir.

Bitter Çikolata Tüketiminde Esaslar

Bitter çikolata kişinin kan akışını artırdığı gibi kan basıncının azaltılmasına neden olur. NOX damarlarının gevşemesini de sağlar. Vücudun toparlanmasını hızlandırır. Bitter çikolatanın bir diğer faydası da tüketen kişinin cildini güneş ışınlarından korur. Güneşten gelen zararlı ışınlar kişinin cildinin yıpranması ve yaşlanmasına neden olur. Kişi düşük karbonhidratlı besleniyorsa günlük 100 gram mutlak olarak bitter çikolata tüketmelidir.

bitter çikolata faydaları

bitter çikolata faydaları

Bitter çikolatanın 7. Faydası beyin fonksiyonunu artırmasıdır. Böylelikle kişi de felç riski azalmış olur. Kişinin kendini daha iyi ve mutlu hissetmesini sağlayan bitter çikolata, günlük uygun miktarda tüketilmelidir. Tercih edeceğiniz bitter markası kaliteli olmalıdır. Kaliteli markalı bitter çikolata da katkı maddesi yoktur.

Cevap bırakın