Dekoratif Puflar ile Mekânda Yenilik Yaratma

İç mekân ya da dış mekân oldun puflar oldukça hoş bir etki yaratan ve kullanışlı parçalardır. Farklı birçok malzeme ile yaratabilecek olan puflar mekânda oldukça hoş bir etki yaratırken hem de ekonomik bir aksesuar sunumu yaratır.

Dekoratif Puflar Hangi Malzemeler ile Yapılabilir?

Dekoratif puf yapımında farklı birçok malzemeden faydalanmanız mümkün. Geri dönüşüm araçlarını da puf yapımında kullanabilirsiniz. Eski lastik, palet, eski sünger ya da yastıkların yanı sıra eski bir komodin de yeni bir tasarım olarak karşınıza çıkabilir. Bunun yanı sıra meyve sebze sandıkları da puf yapımında değerlendirilebilecek olan parçalardır.

Puf yapımında kullanacağınız her hangi bir iskelet yapınız yani eski lastik, palet, komodin, sandık gibi bir parçanız yok ise süngerden de faydalanmanız mümkün. Bunun yanı sıra meyve suyu konulan pet şişelerden de faydalanarak son derece hafif ve dayanıklı puf yaratabilirsiniz. Birçok iskelet malzemesini puf yapımın da iskelet olarak kullanmanız mümkün. Dış tasarım olarak kumaş, ponponlar, hasır ip gibi birçok şeyden faydalanabilirsiniz. Özellikle eski lastik kullanımında açık iki yanın birini sahip diğerini açılır yapıp saklama alanı da yaratabilirsiniz. Eski lastik etrafına silikon yardımıyla ip dolayarak harika puflar hazırlayabilirsiniz. Paletler puf olmanın yanı sıra koltuk ya da saksı olarak da kullanılıp bahçenizde bir takım yaratmanıza imkân sunar.

Cevap bırakın