Dekorasyon Uygulamalarında Sık Yapılan Temel Hatalar

Mevzu dekorasyon olduğu zaman insanların akıllarında ciddi soru işaretleri oluşabiliyor. Buna bir de her geçen gün ortaya çıkan yepyeni ürünler eklendiği zaman evlerini nasıl dekore edebileceklerini tam anlamıyla bilemiyorlar. Ve bunun sonucunda da oldukça ciddi hatalar yapabiliyorlar.

Sevilen Her Şeyi Eve Koymak

Yapılacak olan dekore işlemleri esnasında dergilerden alınan ilham ve beğenilerin birleşmesi sonrasında beğenilen her şeyin satın alınarak eve koymak ortamın oldukça kalabalık bir görünüme ulaşmasına sebep olur. Bu aşamada önemli olan şey evin havasını bunaltmadan doğru materyalleri seçmek olacak.

dekorasyon hataları

dekorasyon hataları

Uyumsuz Mobilyalar Seçmek

Birçok kişinin yaptığı önemli hatalardan bir tanesi, oranlama yapmadan mobilya seçmek. Halbuki dekorasyonda gerek mobilyalar ve kanepeler gerekse sandalyelerin birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Uzun ve kısa parçalar bir odada olurken aradaki farkın çok fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Her Şeyin Birlikte Kullanılması

Yanlış parçaların eşleştirilmesi sonrasında çoğu zaman ortaya oldukça uyumsuz görüntüler çıkabiliyor. Öyle ki tek başına oldukça güzel olan parçaların büyük bir kısmı bir araya geldikleri zaman kötü bir görüntünün kendini göstermesine sebep olabiliyor. Bunun yerine mümkün olduğu kadar yıldız parçalar sade parçalar ile eşleştirilmelidir.

ev dekorasyon hatası

ev dekorasyon hatası

Tüm Eşyaları Tek Bir Yerden Almak

Birçok kişi oldukça kolay olduğunu düşündükleri için dekorasyon ile alakalı eşyaların tamamını tek bir yerden almayı tercih ediyorlar. Lakin bu durumda ne yazık ki ev ya da odalardaki tasarım özel bir hale gelmemiş olacaktır. Bunun yerine araştırmalar yapılarak seçimler daha özenli olur.

Cevap bırakın