Deniz Yeşili Dekorasyonda Nasıl Kullanılabilir?

Mavi ve yeşil tonlarının karıştırılması sonrasında ortaya çıkan ve su yeşili olarak da bilinen deniz yeşili, ortaya canlılığın ve ferahlığın çıkmasını sağlamaktadır. Gerek iç gerekse dış mekanlarda kullanılabilen bu renk ile beraber ortam yaz havasına bürünebilecektir. Özellikle de deniz konseptine sahip ya da romantik tarzdaki dekorasyonlar için deniz yeşili en fazla kullanılan renk tonlarından biridir.

yeşil

yeşil

Deniz Yeşili Nerelerde Kullanılır?

Düşünülenin aksine deniz yeşili istenilen her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu aşamada rengin yoğun ya da detay renk olarak kullanılması; isteğe bağlı olarak değişim gösterecektir. Salonda deniz yeşili kullanılacağı zaman tamamlayıcı renk beyaz olmalıdır. Beyaz renkli koltuklar için deniz yeşili kullanmak istenildiğinde devreye minderler girebilir.

Salonunu çok daha neşeli bir hale getirmek isteyenler ise deniz yeşilini toz mavi, pembe ya da lavanta gibi renkler ile kombin edilebilir. Deniz temalı bir konsept içinse bu rengin yanı sıra dümen, pusula ve deniz kabuğu gibi objeler kullanılabilir.

yeşil dekor

yeşil dekor

Yatak odasında deniz yeşili kullanılmak isteniyorsa, bu aşamada öncelikli olarak dekorasyon türüne dikkat edilmelidir. Romantik dekorasyonlarda deniz yeşili salonda olduğu gibi beyaz ile birleştirilebilir. Duvarlarda deniz yeşili kullanılmak isteniyorsa, mobilyalarda başta toz pembe olmak üzere kullanılacak olan yumuşak renkler, istenilen etkinin ortaya koyulmasına yardımcı olacaktır. Bu alanda renk geçişleri cibinlik, mobilyaların tutma yerleri ya da çekmecelerde yapılabilir.

Cevap bırakın