Duvar Dekorasyonu için Mükemmel Parçalar Seçmenize Yardımcı Olacak 4 İpucu

Evlerimizin harika görünmesini istiyoruz, ancak bu bazen zor veya pahalı olabilir. Dolayısıyla, oturma odanızda duvar dekorunu tamamlayacak mükemmel bir parçayı seçmek için uğraşıyorsanız, bu 4 ipucunu düşünün.

  • Renk Önemlidir: Renk, insanlara bir tablo seçmeye çalışırken düşünülen en önemli şeydir, çünkü çoğu kez odadaki diğer renklerle eşleşen bir şey bulmaya çalışılır. Ancak bu, sanat seçimi için mükemmel kabul edilebilir olsa da, kesinlikle tek yöntem değildir. Bazen seçtiğiniz tablodaki renkler odanızdaki objelerle karşıt olabiliyor veya bazı durumlarda yalnızca siyah-beyaz olan bir şey isteyebilirsiniz.
duvar dekorasyonu

duvar dekorasyonu

  • Boyut ve Ölçek: Bir tablo veya duvar süsü için çok küçük bir parça seçmek, yaygın bir hatadır. Örneğin bir kanepe üzerindeki duvar alanını ele alalım. Genel kural olarak, üstteki tablo, kanepe genişliğinin yaklaşık üçte biri veya daha büyük olmalıdır. Ancak bu kural, birkaç küçük parçayı birlikte kullanarak bozulabilir.
  • Kontrast-Eski ve Yeni: Kontrast, bir odayı heyecanlandıran şeydir ve sanat, o heyecanın yaratılmasında büyük rol oynayabilir. Aynı odada birlikte kullanıldığında eski ve yeni parçalar, birbirlerini harika ve beklenmedik şekilde tamamlayabilir. Renkleri ve temaları karıştırmak da çok eğlenceli olabilir.
duvar dekoru

duvar dekoru

  • Kişisel Zevk: Orijinal  tablolar, evinize özgü bir şey eklemek için harika bir yoldur ve kesinlikle bir odaya belirli bir karakter kazandırır; ancak özellikle bilinen bir sanatçı veya benzersiz bir şeyse, çok pahalı olabilir. Özgün veya kitlesel olarak üretilen ve yalnızca sevdiğiniz şeyleri satın almaya özen gösterin. Orijinal bir şey istiyorsanız, uygun fiyat ve her baktığınızda gülümseten bir şey olduğundan emin olun.

Cevap bırakın