Kitaplık Yerleşimi ve Seçimi

Kitap okumayı sevenlerin her an ellerinin altında olmasını arzu ettikleri kitaplar kimiz ana sıkıntı yaşamalarına sebep olabiliyor. Zaman içinde çoğalan kitaplara yer bulmak son derece zorlaşmanın yanı sıra kitapseverlerin ortak bir sıkıntısı ise kitaplarından vazgeçememektir. Şık bir dekorasyon ayrıntısı yaratıp hem de kitaplarınızı dilediğiniz gibi sergilemeniz mümkün. Böylelikle kitaplarınız orada burada durmak yerine her daim bildiğiniz yerinde olup ihtiyaç duydukça alıp tekrar gözden geçirebileceksiniz.

Kitaplık Önerileri

Kitaplık Dekorasyonu

Kitaplık Dekorasyonu

Kitaplık için öncelikle mekân ayarlamanızı yapmanız gerekir. Oturma odasında, holde, salonunuzda nerede konumlandırmak istediğinize karar ermek ilk hedeftir. Eğer sürekli olarak ulunduğunuz oturma odanızda istiyorsanız ve odanız hiç de geniş değil ise birkaç farklı raf sistemini hayata geçirmeniz mümkün. Odanızın genel dekorasyonuna uyumlu olan modelleri seçmenin yanı sıra sizde elinizde olan eski eşyaları değerlendirerek uygulamanızı yapabilirsiniz. Eski ahşap bir çekmecenin orta kısmında bir ya da iki ahşap raf koyarak şık bir bütünlük yakalamanız mümkün. Odanız ile uyumlu bir renge boyayarak kullanabilirsiniz. Eski sandalye,  plastik ya da ahşap meyve sandıkları, eski masanız bu konuda size ilham verecek olan parçalardır.

Yerleşim konusunda sıkıntınız yok ise kitaplık yapımında en dikkat çeken eski kapılardır. Eski kapı üstüne çakılacak olan raflar ve sonrasında eskitme bir boya ile hem kitaplarınıza yeni alan he de eski eşyanıza yeni bir yaşam katabilirsiniz.

Cevap bırakın