Büyük Bedenler Hangi Abiye Kıyafetleri Tercih Etmeli?

Davetlerin vazgeçilmezi olan abiye kıyafetleri kilolu bayanlar da rahatça giyebilir. Bazı detaylara dikkat edilirse, kilolu bayanlar kendilerine yakışan abiyeyi bulmakta zorluk çekmezler. Abiye kıyafet giymek için formda bir bedene sahip olunmasına da gerek yok. Ufak ipuçlarına dikkat ettiğiniz zaman kendinizi çok şık hissedersiniz.

abiye

abiye

Büyük Beden Abiye Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Boydan inen ve hafif balık etek modelli elbiseler özellikle kilolu bayanların tecihi olmalı. Ön kısımdan uzun yırtmaçlı elbise modelleri de bacak kısmını uzun gösterir. Kol kısımlarındaki fazla kiloyu saklamak için ise şal ya da bolero kullanabilirsiniz. Payetli elbiselerden ve saten kumaşlardan ise kaçınmanız gerekir.

V yakalı ve bel kısmı nakışlı kıyafetler fazla kilosu olan bayanlar için idealdir. Renk seçiminde rahat olun ve farklı renk tonlarını da deneyin. Kilo sorunu olan bölgelerinize dikkati çekmemek için zayıf olan kısımlarınızı ön plana çıkaran giysileri tercih edin. Çanta ve ayakkabı seçimindeyse kıyafetin renginden bir ton açık ya da koyu olanları tercih edin.

abiye modelleri

abiye modelleri

Parlak kumaşlar, fırfırlı giysiler ve çok abartılı kıyafetlerden davetlerde kaçınmalısınız. Boyunuz kısa ve kiloluysanız, uzun elbiseleri tercih edin ve ayakkabınızın görünmemesine dikkat edin.Ayakkabınızı ise yüksek topuklu seçin. Kilolu bayanlar davetlerde saçlarını topuz yaparsa daha uzun görünürler. Kıyafetle birlikte seçeceğiniz aksesuarlarda da abartıya kaçmamaya özen gösterin.

Cevap bırakın