Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı boyun bölgesinde yer alan estetik anlamda sorunların iyileştirilmesi veya düzeltilmesi için yapılır. Bu bölgenin estetik sorunları ise genellikle yapısal veya anatomik problemlerden kaynaklanır. Boyun bölgesindeki deri incedir. Boyun estetiğinin bozulma sebeplerine; derinin gevşemesi veya sarkması, platysma kasının gevşemesi, boyun deri altı ve boyun kas altı yağ yastıklarında büyüme gözlenmesi örnek verilebilir

Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Boyun germe ameliyatı için belli bir yaşta olabilme şart değildir. Bu ameliyatı olacak kişiler öncelikle sağlıklı olmalıdır. Sigara kullanmayan, sağlık anlamında gerçekçi beklentileri olan bireylere yapılması tercih edilir. Dolayısıyla da bu ameliyat ciddi anlamda problemleri olanlar kişilere yapılır.

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da kişi kendini dinlendirmelidir. Kişinin boynuna buz uygulaması iyileşme sürecini hızlandırır niteliktedir. Boyun germe ameliyatı olan kişi kendini iyi hissediyorsa ikinci gün taburcu edilir. Kişinin banyo yapabilmesi için aradan iki gün geçmelidir. Yüzde veya boyun bölgesinde meydana gelecek olan şişlik, kızarıklık normal bir durumdur. Bu gibi durumlarda buz uygulaması yapılabilir. Kişi ameliyat sonrasında ağır yük kaldırmamalı ve herhangi bir ev işi yapmamalıdır. Güneş koruyucu kremler boyun bölgesi için düzenli olarak kullanılmalıdır. En ufak bir sorunda hekime başvurulmalıdır. Hekim ilaç veya ek olarak krem önerirse alınmalı ve düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Boyun Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Kişi ameliyat esnasında veya sonrasında çeşitli sorunlarla karşılaşır. Bunlardan bazıları kanama, enfeksiyon, belirgin iz kalması, sinir, saç kaybı, uzun süreli etkilerdir. Kanama, ameliyatın başında veya sonunda karşılaşılan bir sorundur. Deri altında oluşan kanama ameliyat olan kişinin iyileşme sürecini geciktirmesiyle beraber zorlaştırabilir. 

Enfeksiyon ise ameliyat sonrasında beklenilmeyen bir durumdur. Bu durum nadiren de olsa kişi antibiyotik tedavisi ya hekim alanında özel bir tedavi gerekebilir. Cerrahi müdahale sonrasında yara iyileşmesi beklense de özellikle sigara kullanan kişilerde deri kaybı yüzünden kötü iz kalabilir. Saç kaybının olup olmayacağı önceden bilinmeyen bir durumdur. Ameliyat hakkında https://tugbadindar.com/hizmetler/boyun-germe firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın