Boş Duvar Dekorasyonu İçin Ne Yapılabilir?

İç mekanlarda kullanılmayan bazı alanlar mevcuttur. Bunlardan birisi de boş duvarladır. Bu alanlar değerlendirilerek eve hoş bir görüntü katmak mümkündür. Boş duvarları değerlendirmenin en iyi yolu buralara süslemeler eklemekten geçer. Eskiden bu alanlar için daire, kare şeklinde tasarımlar mevcutken günümüzde çok daha fazla alternatif oluşmuştur. Artık sadece geometrik şekil olarak sınırlı değil, sokak lambaları, hayvan, insan figürleri ya da göz alıcı bir tasarıma sahip ayna gibi seçenekler mevcuttur.

boş duvar dekoru

boş duvar dekoru

Boş duvarlar şayet dar alanda koridorda ise tablolar ile bu boş alanları değerlendirmek yerinde olacaktır. Tablo seçiminde ise evin genel hatları ve tarzı düşünülerek hareket edilmelidir. Örnek vermek gerekirse evde klasik ağırlıklı bir döşeme söz konusu ise duvarlara sürreal tablolar asmak yanlış olacaktır. Burada seçilecek resimler daha pastoral, nesne resimleri gibi olmalıdır. Şayet evin döşemesi daha modern bir tarzda ise o zaman kanvas tablolar tercih sebebi olabilir.

duvar dekoru

duvar dekoru

Çerçeve seçiminde nasıl bir yol izlenmeli?

Son dönemde renkli veya beyaz tasarlanmış çerçeveler oldukça moda haline gelmiştir. Soy ağacı şeklindeki büyük çerçeve ağaçları duvarı kaplamaktadır. Hem güzel bir sunuş hem de ev dekorasyonu bakımından işlevselliği bulunan bir alternatiftir. İstendiği takdirde soy ağacı gibi bir bütün şeklinde değil ama çerçevelerin dağınık bir şekilde yayıldığı duvar dekorasyonu şeklinde de yapılabilir. Tüm duvarı kaplayacak biçimde simetrik veya asimetrik yerleştirilecek çerçeveler belirli zaman dilimlerinde içerisindeki fotoğraflar değiştirilerek güncel bir şekilde yerleştirilebilir.

Cevap bırakın