Bermuda Şort Modası Yaza Yeni Bir Dokunuş Katıyor

Yazın gelmesini herkes büyük bir istekle bekliyor. Ancak çalışma ortamında olmaya devam etmek ve bazı şehirlerde yüksek sıcaklık sorunu yaşama ihtimali modanın dokunuşuyla bir nebze de olsa ferahlayacak gibi duruyor. Geçtiğimiz yaz sezonunda kendini hafif hafif göstermeyi başaran bermuda şort furyası bu sene çok daha fazla ilgi göreceğe benziyor.

Klasik blazer ceket kombinlerindeki stil sahibi duruşu ile bermuda şortlar hem ofis, plaza çalışanlarının hem de sosyalleşmeyi seven ve sokak modasına özen gösteren gençlerin gönüllerinde taht kurmayı başardı. Bu kadar ön plana çıkmasının temel sebebi de doğru parçalar ile her tarza uygun bir havaya sahip olmasıdır.

bermuda kot şort

bermuda kot şort

Bermuda Şort Kombin Önerileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik kullanımlarda genellikle blazer ceketlerle tamamladığında iddialı bir duruş yakalanıyor. Bermuda şort ile klasik bir tarz yakalamak isteniyorsa yüksek belli tek renkli ve hafif bol bir kesim tercih edilmesi daha uygun olabilir. Dar şortlar biraz daha sokak modasını andıracağı için üzerine alınan blazer ceket sportif bir imaj çizilmesine sebep olur.

Yüksek topuklular ve ipek dokularda üst giyim ürünü ile klasik bir görünüm kazanan şortlarda sportif bir görünüm için ya spor ayakkabılar ya da düşük topuk ayakkabılar tercih edilmelidir. Üzerine ise bol tişörtler, sweatlertercih edilebilir. Sportif kullanım amacıyla alınacak şortlarda genelde dizin hemen üstünde biten modeller ön plana çıkıyor.

 

Cevap bırakın