Bebeksi Cildi Geri Kazanmanın Yolları

Bebeksi cildinizi geri kazanmak için bazı detaylara dikkat etmeli ve doğru bakım teknikleri uygulamalısınız. Derinin canlılığını kaybetmesinin en büyük nedenlerinden biri makyajı temizlemeden uyumaktır. Makyaj uzun süre ciltte kaldığı zaman gözenekler tıkanır ve cilt nefes almaz.

bebek cilt

bebek cilt

Bebeksi Cilde Sahip Olmanın Yolu

Spor öncesi ve sonrası mutlaka cildinizi temizleyin. Spor sonrasında salgılanan ter gözenekleri tıkar. Bu nedenle spor yaptıktan sonra mutlaka cildinizi temizleyin. Gün içinde içtiğiniz su tüketimini artırın. Susuz kalan ciltte farklı cilt sorunları oluşur. Greyfurt iyi bir antioksidan kaynağıdır. Kullandığınız ürünlerde mutlaka greyfurt bulunmasına özen gösterin. Greyfurt dilimlerini cildinizde de gezdirebilirsiniz.

Aknelerinizden kurtulmak istiyorsanız terleten kıyafetlerden uzak durun. Sık duş alarak küçük bir çözüm yapabilirsiniz. Saçlarınız yağlı ise yastık kılıflarınızı sık değiştirin. Gece uyuduğunuz zaman yağlı saçlar yüzünüze yapışır ve sivilceye neden olur. Cildinizde sivilce varsa kesinlikle sıkmayın. Sivilceyi sıkarsanız iz kalmasına neden olursunuz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildinizi gün içinde cilt tipinize göre temizleyin ve nemlendirin. Güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın. Cildinizdeki ölü hücreyi yok etmek için doğal peelingleri ayda bir uygulayın. Yaşınıza uygun doğal bakım maskeleri ile cildinizi canlandırmayı ihmal etmeyin. Sabun yerine doğal yüz temizleyicilerini tercih edin. Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Önemli olan düzenli uygulamanız ve cildinize her gün bakmanızdır.

Cevap bırakın