Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odalarında dizayn çok önemli olduğu kadar bebeğin rahatlığı da dikkate alınmalı. Bebek odası tasarımı için gerekli düzenlemeler yapıldığı zaman siz de rahat edersiniz, bebeğiniz de. Bebek odasında düzenlenirken renklere çok önem vermeli ve bebeğin gözünü yoracak eşyalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

bebek odası

bebek odası

Bebek Odası Nasıl Düzenlenir?

Bebek odası tasarımı için ilk olarak ergonomik bir yatak almalı ve yatak çok rahat olmalı. Son dönemlerde sağlık açısından işlenmemiş ahşap tercih eden aileler, farklı tasarımlarla ahşapları kombine ediyor. Ahşap kullanımı göze  güzel gözüktüğü gibi sağlık açısından da bebeğiniz için ideal seçimdir.

Dikkat çekiciliği yüksek renkler, bebeklerin gözünü yorabilir. Boya firmaları, özel olarak bebeklerin gözlerini yormayan özel renk tonlarını üretmeye başladı. Bu renk tonları ile bebeğinizin odasını bilinçli şekilde düzenlerseniz, bebeğiniz çok rahat eder. Kullanacağınız eşyalar, halı ve perdeler uyumlu renklerden seçilmeli ve sağlık açısından da mikrop üretmeyen cinsten olmalı.

bebek odası dekoru

bebek odası dekoru

Bebeğinizin odasında pencere bulunmasına dikkat etmeli ve her gün havalandırmalısınız. Perde seçiminde ise güneşlikle beraber koyu renkli perdeler, bebekler için idealdir. Bebeğinize, gece ve gündüz kavramını öğretmek için geceleri ışığı apatmanız gerekir. Işık düzeni ise yatağın hemen tepesinde olmamalı. Gün ışığından oluşan LED ampuller ile bebeğinizin odasını hareketlendirebilirsiniz.Duvar rengi ve perde rengi birbiri ile uyumlu olursa bebeğin gözleri yorulmaz.

Cevap bırakın