Yaz Sıcaklarında Hamileler İçin Uyku Önerileri

Günümüzde birçok insanın yaz sıcaklarında uyku problemi yaşadığı biliniyor. Ama bunlar arasında hamile olan bayanlar ayrı bir önem taşıyor. Çünkü hamile olan bayanlar iki canlı ve sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Sağlıklı yaşamın en önemli aşamalarından biri de şüphesiz düzenli ve kaliteli bir uykudur.

hamilelikte kahve

hamilelikte kahve

Çay Kahve İçmeyin

Yaz sıcaklarında hamile olan bayanlar uykusuzluk çekiyor olabilir. Ama bu tehlikeli bir şeydir. Bu noktada sağlık uzmanlarının çeşitli uyku önerileri bulunuyor. Bu önerilere kulak vererek hamilelik günlerinizde yaz sıcaklarına karşı kaliteli bir uyku uyuyabilirsiniz. Öncelikli olarak çok bilinen bir öneri ile başlayalım. Hamileliğinizde çay ve kahveye fazla yer vermeyin. Bunlar her açıdan zararlı olabilir. Ama en çokta uykunuzu engelleyen etkenlerdendir.

egzersiz

egzersiz

Egzersiz Yapın

Gün içerisinde bol bol sıvı tüketmeye özen gösterin. Uyumanıza 2 saat kala sıvı tüketimine ara verin ve kesinlikle ağır yiyecekler tüketmeyin. Mide bulantılarınızı engellemek için yatmadan önce kraker yiyebilirsiniz. Bu size iyi gelecek ve bulantıyı engelleyecektir. Gün içerisinde düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Bu egzersizler vücudunuzu da iyi bir noktaya getirerek hamileliğinizi kolaylaştıracaktır. Ama uyku saatinize yakın zamanlarda egzersiz yapmayı bırakın.

Yatağa girmeden önce ılık bir duş alabilirsiniz. Bu rahat bir şekilde yatağa girmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yatmadan önce bir bardak süt içmekte keyifli bir uykunun şifresi olabilir. Odanızda sinek ilaçlarına yer verebilirsiniz ama mümkün olduğunca sizden uzak bir yerdeki prize takın.

Cevap bırakın