Anne Adayı İçin Doğum Planı 

Hamilelik süreci anne adayının ciddi anlamda zorlandığı süreçlerden bir tanesi. Doğuma az bir zaman kala bu sürecin sorunsuz bir şekilde giderilmesi adına her bir adımın üzerinde durulması gerekmektedir. Doğum planı, özellikle de son dönemlerde anne adaylarının hakkında en fazla araştırma yaptıkları konulardan biri olarak ön plana çıkıyor.

doğum planı

doğum planı

Doğum Planına Neler Yazılır?

Hazırlanacak olan plan anne ve bebek olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Anne adayı kendi için yaptıkları planda doğum öncesi ve sonrasında yanında kimleri istediği, doğumdan sonra odanın düzenlenip düzenlenmemesi gibi isteklerin net olarak belirlenmesi gerekmektedir. Doğumun ne şekilde olacağı, bunun için ekstradan bir hazırlık yapılıp yapılmayacağı, çantanın nasıl hazırlanacağı gibi detayların üzerinde durulmalıdır.

Bebek için isteklerin başında ise bebeğin doğumdan hemen sonra ilk olarak kimin kucağına verilmesi istendiğine karar verilmeli.

doğum planı yapmak

doğum planı yapmak

Bebeğin bakım odasında mı yoksa anne ile beraber mi uyuyacağı, evde eğer ki başka çocuklar var ise onlarla kısa bir süre için dahi olsa onlarla kimin ilgileneceği gibi detaylar ön plana çıkmaktadır.

Anne ve bebek çantası konusu, üzerinde dikkatli bir şekilde durulması gereken önemli detaylardan bir tanesi. Hazırlanacak olan çantalarda gerek anne gerekse bebeğin doğumdan sonra ihtiyaç duyacağı her şeyin eksiksiz olarak yer alması önemlidir. Bunların doğumdan önce hazırlanarak kolay ulaşılabilecek bir yerde tutulması, doğuma giderken herhangi bir şeyi unutma riskini de ortadan kaldırmış olacaktır.

Cevap bırakın