VLC Media Player Nasıl Yüklenir? Nasıl Kullanılır?

Bilgiyasarda video oynatma programları arasında en popüler uygulamalardan birisi olan VLC Media Player nasıl yüklenir? Nasıl kullanılır? Sorusu çokça kişi tarafından merak edilmektedir.

VLC Media Player nasıl yüklenir? Nasıl kullanılır? Sorusuna geçmeden önce VLC Media Player nedir? Sorusuna bir göz atalım. VLC media player basitçe bir şekilde tanımlayacak olursak öncelikle bir medya oynatıcıdır. Burada özellikle VLC player olarak bildiğimiz uygulama açık kaynak kodlu ve aynı zamanda aklınıza gelebilecek birden fazla her tür medya dosyasını kolay bir şekilde oynatabilen, ücretsiz ve aynı zamanda hızlı bir media player yazılımı olarak bilinmektedir. Bu açıdan birden fazla videoyu sorunsuzca ve aynı zamanda ek bir yazılım sayesinde yüklemeden VLC player ile izlemek mümkün.

VLC player’in dikkat çeken özelliklerinden birisi alt yazı desteğinin olmasıdır. Yani burada videolara alt yazı ekleyerek de izlemek mümkün. Aynı zamanda VLC player de alt yazı oynatabilir. VLC Player içinde reklam yazılımı yoktur. Bu yönü ile de tercih edilebilir uygulamalar arasında yer almaktadır.

Her Şeyi Yapan VLC Media Player Ne İşe Yarar?

VLC Media Player uygulamasından birden fazla özellik bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemli özelliklerden birisi istediğiniz türden medyayı oynatma seçeneğinin bulunmasıdır. Aynı zamanda görüntü kısmında yer alan ayarlamalar sayesinde aynı zamanda tam ekran ayarlaması da yapabilmek mümkündür. Bu açıdan dikkat çeken bir diğer özellik ise altyazı başlığı altından altyazı ekleme gibi ayarlamaların da yer almasıdır. VLC Media Player uygulaması sayesinde indirilen yabancı dizi ve yabancı filme altyazı ekleyede bilirsiniz.

VLC Media Player Nasıl Kurulur?

VLC media Player bilgisayara indirilen bir uygulamadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda Chrome destekli eklentisi de bulunmaktadır. Özellikle bilgisayara indirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

Öncelikle https://www.videolan.org/vlc/index.tr.html sitesine gittikten sonra indir sekmesine tıklayın burada işletim sisteminize bağlı olarak 32 bit ve 64 bit arasında tercih yapabilirsiniz.

Program indirdikten sonra çalıştır sekmesine tıklayın ardından indirmek istediğiniz dosyayı seçtikten sonra VLC media player indirme işlemini tamamlayacaktır.

Cevap bırakın