Turuncu Saçlardan Kolayca Kurtulmak için Öneriler

Turuncu saç, palette en kötü renk değilken, özellikle de soluk veya yamalı olduğu ortaya çıktığı zaman hayal kırıklığı yaratabilir. Gezegendeki en sinir bozucu şeylerden biri, elbette bir kadının kötü görünen saçlarla dolaşmasıdır. Turuncu saçlardan kurtulmak kolay değil, bununla birlikte, turuncu renkten kendinizi kurtarmanın bir yolunun olduğunu bilmelisiniz.

Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir?

Turuncu saçları düzeltmenin birçok yolu var, ancak renkleri nötralize etmek, düzeltmenin temel mantığıdır. Farklı tonlarda mavi, farklı tonlarda turuncuya karşı koyar ve etkisiz hale getirir.

kızıl saç

kızıl saç

Bu nedenle çoğu tonlama şampuanı, turuncu ve sarı tonları nötralize etmek için mavi veya mor pigmentleri içerir. Tonlama şampuanlarını bazı kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Turuncu Saç Rengi Nasıl Sabitlenir?

Toner, sarı, turuncu ve sarı renkte tonları saçlarınızdan nötralize etmeye ve salt, tonsuz bir saç rengi vermenize yardımcı olur. Saçınızı ağarttıktan hemen sonra bir peroksit ile birlikte kullanabilirsiniz. Toneri ve peroksidi 1: 2 oranında karıştırın. İstediğiniz sonuçları elde etmek için saçınızı bir kereden fazla tonlamanız gerekebilir. Tüm turuncu noktalar kaplandığında toneri 45 dakikadan fazla olmamak üzere saçınıza bırakın. Tonlayıcı bir şampuan veya sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

turuncu saç rengi

turuncu saç rengi

Renk Düzenleyici Toner Nasıl Seçilir?

Saçlarınızın turuncu tonlardan daha fazla sarı tonu varsa, Mor tonlama şampuanı veya Wella Colorcharm T18 gibi bir toner kullanın. Sarıdan daha fazla turuncu tonunuz varsa, portakalın nötralize edilmesi için birkaç hafta içinde mavi tonlama şampuanı kullanmanız gerekecektir.

Cevap bırakın