Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı Nasıl Olmalı?

Tüm kadınlar gibi muhafazakar giyim tarzına sahip olan kadınlarda ofis kombinleri hazırlarken şıklık kadar rahatlığa da önem veriyor. Ofiste gün boyunca aktif bir tempo ile çalışan kadınlar seçtikleri kıyafetlerin kendilerini rahatsız etmesini istemiyor. Bu nedenle şıklığı yakalamak adına rahatsız parçaları seçmekten ziyade konforlu bir kullanım sunan tasarımlara yöneliyor.

Tasarımcıların tesettürlü kadınlar için hazırladığı birbirinden şık modeller gün geçtikçe artıyor. Dolayısıyla tesettür giyim kombinleri ile konforu ve şıklığı bir arada yakalamak artık hiç zor değil. Sadece doğru parçaların seçimi ve doğru parçaları ile kullanılması gerekiyor. Peki, tesettür giyim kombinlerinde ofis şıklığı nasıl yakalanır?

Tesettür Giyim Ofis Kombin Önerileri

Öncelikle uzun gömlek modellerinin sizin dolabınızda joker parça olması gerektiğini belirtelim.  Hem resmi bir görünüm sunan hem de kullanımı gayet rahat olan tesettür gömlek modelleri ile zahmetsiz bir şıklık yakalamanız zor olmaz. Bu tasarımlar artık kumaş pantolonlar ile çok daha fazla bir araya getiriliyor. Ancak çok iddialı bir kesime sahip olmaması kaydıyla etek modelleri ile de kullanıldığını belirtelim.

Son birkaç yıl içerisinde popülerlik kazanan tesettür takım elbise modelleri de şık kombinler hazırlamanız için ideal bir seçenek olabilir. Yaz mevsiminde basic bir tişört, kış mevsiminde ise sade bir gömlek ile takım elbiseler rahatlıkla kullanılabiliyor. Şirkette toplantıya da etkinlik olduğu özel günlerde de tercihinize tesettür takım elbise modellerinden yana kullanabilirsiniz.

İnternette tesettür giyim kombin önerileri için araştırma yaptığınızda da  karşınıza bu kombin önerilerinden çok fazla çıkabilir. Çünkü yakın zamanda muhafazakar giyim tarzına sahip olan kadınlar için hazırlanan takım elbise modelleri popülerliğini ikiye katlayacak. Gündelik hayatınızda imdadımıza yetişen uzun ve salaş etek modelleri iş hayatı için çok uygun olmayabiliyor.

Bu yüzden çoğunlukla kumaş pantolon ile kombin yapmanızı öneririz. Dar kesim kumaş pantolonlar tunik ya da uzun gömlek modelleri ile çok daha fazla uyum kalıyor. Etek giymek istediğinizde de üzerine tunik giymek yerine uzun kollu tişört ya da şık bir gömlek giyerek bu şıklığı ceketle taçlandırabilirsiniz. Sitemizde iş hayatında kullanıma uygun çok sayıda şık parça bulabilirsiniz.

Cevap bırakın