Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj uygulaması en çok ülkemizde uygulanan bir makyaj türü olup genel olarak beyaz ten ve kırmızı ruj olarak lanse edilir.  Genel olarak bakıldığında ise porselen makyajın anlamı cildin kusurlardan arınması ve daha güzel ve pürüzsüz bir tene sahip bir makyaj ile mükemmel görüntünün yakalanmasıdır.

makyaj

makyaj

Porselen makyaj uygulaması sanıldığının aksine kat kat fondöten sürmek ve kalıp ya da maske görüntüsüne sahip olan bir makyaj değildir. Porselen makyajın yapımında kullanılan çeşitli malzemeleri tedarik ederek özel gün ya da davetlerinizde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda kuaför ya da güzellik salonunda da uygulamaya yer verebilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj uygulaması yapmak için öncelikle temiz bir tene ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra özel gün ya da gecelerde uygulanan bu makyaj uygulaması için birkaç hafta önceden cilt temizliği yapılarak cildin saha aydınlık ve ferah olması sağlanırken kusurlarında azaltılması mümkün olur.

porselen makyaj

porselen makyaj

Porselen makyajın alt tabanında her ne kadar cilde zararlı olsa da silikonlu makyaj bazı kullanımı öneriliyor. Ki bu baz en iyi kusur kapatıcıdır. Sonrasında renk tonlarının dengelenmesi için kapatıcı ve teniniz ile uyumlu fondöten uygulaması yapabilirsiniz. Fondöten, şeffaf pudra ya da alık kullanımları makyajınızda sizin karar vereceğiniz detaylardır. Fakat porselen makyajınızın bozulmaması için mutlaka makyaj sabitleyici sprey sıkmanız çok önemlidir.

Cevap bırakın