Özel Tasarımlarıyla Terrarium Çeşitleri

Terrarium, akvaryuma benzeyen genellikle cam veya kalın plastik içerisinde çeşitli bitkilerin yer aldığı minyatür bir bahçe olarak tanımlanabilir. Terrarium içerisine aynı yetiştirme koşullarına ihtiyaç duyan bitkiler yerleştirilir. Dekoratif olarak hoş bir görünüme sahip olan terrarium çeşitleri ile evinizde veya ofisinizde fark yaratabilirsiniz. 

Terrarium Hangi Bitkiler ile Tasarlanır?

Açık veya kapalı olarak tasarlanabilen terrarium içerisinde eğrelti otu, kaktüsler ve sukulentler gibi bitkilere yer verilmektedir. Ayrıca özel aksesuarlar ile bir yaşam alanını andıran terrarium çeşitleri de bulunmaktadır. Minyatür bir bahçeyi andıran terrarium dekoratif görüntüsü ile evinizde doğaya dönüşün adeta bir simgesi olacaktır. 

Açık terrarium bitkileri gelişimleri için dışarıdan müdahaleye ihtiyaç duyarlar. Kapalı terrariumlar ise tasarımı sayesinde topraktan ve bitkilerden gelen nemi buharlaştırarak kendi ihtiyaç duyduğu tüm yaşamsal faaliyetleri yapabilmektedir. 

Terrarium Bakımı Nasıl Yapılır?

Çeşitli bitkilerin ve aksesuarların bir arada tasarlandığı terraium az bakım gerektirir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Aksi takdirde ekosistemin fazla sıcaklıkta ısınarak bitkilerin solması ve hatta yanması söz konusu olabilir. Özellikle kapalı terrariumların doğrudan güneş ışığı yerine dolaylı ışık alması bitkinin daha uzun süre hayatta kalabilmesi için önemlidir. 

Terrarium bitkilerinin aşırı büyümesi dekoratif görüntüyü etkileyebilir. Bu nedenle bitkilerin düzenli görünümlerini bozmamak için düzenli olarak budama yapılabilir. Ayrıca herhangi bir bitkide sarı veya kahverengi yaprak oluşumu gözlendiğinde zaman kaybetmeden nazik bir şekilde bitkiden uzaklaştırmak gerekiyor. Aksi takdirde kuruyan dallar tüm bitkileri etkileyebilir ve erken kurumasına neden olabilir.

Terrarium Siparişi Ver

Mini bahçe görünümü ile herkesin beğenisini alan terrarium sevdiklerinize özel günlerde hediye edebilecek özel tasarımlardır. İç mekanda mini bir ekosistem oluşturmaya yardımcı olan terrarium çeşitli dekor temaları ile birleştirilir. Böylece sadece bir çiçek değil adeta odanın merkezi haline gelir.

Bir gül, karanfil veya diğer çiçekler gibi özel bir anlama sahip olmasa da sevdikleriniz kendi yüklediğiniz anlamı taşıyabilmenizi sağlayacak terrarium çeşitlerinin sayısı oldukça fazladır. Terrarium sevgiliye, eşe, anneye, babaya veya öğretmene alınabilir. Yeni tanıştığınız bir arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak tercih edilebilir. 

Çeşitli kaktüs ve sukulent bitkilerden özenle hazırlanmış terrarium çeşitlerini incelemek ve uygun fiyata terrarium siparişi vermek için https://www.wishflowersdesign.com/blog/teraryum-bakimi linki tıklayabilirsiniz. 

Cevap bırakın