Netflix Nasıl Daha İyi Kullanılır?

Netflix’i daha iyi nasıl kullanırım diyenlere Netflix, pek çok film ve dizi içermektedir. Yerli yapımları kadar yabancı pek çok yapımı da bulunduran Netflix gün geçtikçe etkisini artırmaktadır.

Netflix’i daha iyi nasıl kullanırım diye merak eden Netflix kullanıcıları, bu uygulamaya için ödedikleri miktardan dolayı uygulamadan iyi bir şekilde yararlanmak istemektedirler. Bunun için de arayış içinde bulunmaktadırlar.

Netflix Nasıl Kullanılır?

Televizyon izleme alışkanlığı Netflix uygulaması ile beraber değişim göstermektedir. 130 ülkede hizmet veren bu uygulamada Türkiye’de de hizmet vermektedir. Film, dizi, belgesel ve daha fazlasını içeren Netflix, reklamsız sınırsız izleme fırsatı sunmasıyla oldukça sık tercih edilmektedir. İlk ay ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Basic, standart ve Premium adı altında 3 farklı yayın planı sunmakta olan Netflix iyi nasıl kullanılır? Basic paket ile sadece tek bir cihazdan izleme imkânı sunulmakta ve standart çözünürlük fırsatı sunulmaktadır. Standart pakette ise iki cihazdan aynı anda izleme olanağı sunulmakta ve HD ayyın çözünürlüğü fırsatı sunulmaktadır. Son olarak ise Premium pakette aynı anda 4 cihaza kadar izleme olanağı sunulmakta ve ek olarak da HD ve Ultra HD çözünürlük fırsatı da sunulmaktadır.

Netflix’i İyi Kullanmak İçin Tüyolar

Netflix’in basit ara yüzünden sıyrılarak hesabınızı daha da kişiselleştirerek kullanışlı çerezler ile karşılaşabilir ve aynı zamanda da Netflix hesabını verimli kullanma fırsatını yakalamış olursunuz. Netflix içeriklerinin hepsi indirilebilir nitelikte olduğu için izleyeceğiniz her neyse indirin ve çevrim dışı olarak izlemeye devam edin. Böylece hem internet kotasından yemezsiniz hem de yolculuk yapacağınız zaman rahatlıkla bu indirmiş olduklarınızı izleyebilirsiniz. Netflix’de ana ekranda görünenden daha fazla içerik vardır. Bunlara erişmek adına “Netflix.com/browse/genre/5763.” Kısmında 5763 sayısının yerine başka rakamlar yazmanız durumunda özelleşmiş olan kategoriler ile karşılaşmanız oldukça olasıdır. Netflix’de neler var diyenler için oldukça fazla içerik sunan bir platformdur. Bu platformun oynatma kalitesi ayarlarını değiştirerek bu uygulamayı daha verimli ve iyi kullanabilirsiniz. Mümkün olan en iyi kalitede bir şeyleri izlemek için bu oynatma kalitesi ayarlarından bunu aktif hale getirmelisiniz.

Cevap bırakın