Konya’da Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin kültür turları kapsamında gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisi Konya olmuştur. Ülkenin Doğu ve Batı Noktasında yer alan Konya ziyaretinde görmeniz gereken ilk yer Hazreti Mevlana Celaleddin Rumi’nin mezarı olmuştur. Mevlana Müzesi ve türbesi sizleri manevi atmosferde bambaşka yerlere götürecektir.

Konya

Konya

Birçok önemli tarihi caminin yer aldığı Konya’da Selimiye Cami görülmesi ve mümkünde 2 rekat namaz kılınması gereken yerdir. İnce Minare Medrese ve Müzesi de görülmesi gereken Selçuklu dönemine ait tarihi ve turistik eserdir. Konya ziyaretinde Konya’nın kalbi olarak ifade edilen yemyeşil doğası ile büyüleneceğiniz Alaaddin Tepesini de görmelisiniz.

Tarihin Sırlı Kapılarını Konyadan Aralayın

Çay bahçesinde Konya’nın cadde ve sokaklarını görerek çayınızı yudumlayabilirsiniz.  Yüzölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya’da görmeniz gereken yerlerden birisi de Kilistra Antik kenti olmuştur. Hatunsaray Gökyurt köyü yakınlarında bulunan antik kent tarih severlerin mutlak olarak görmesi ve inceleme yapabileceği önemli turizm mekanıdır.

Konya gezilecek yerler

Konya gezilecek yerler

Yine tarih severlerin görmesi gereken yerlerden birisi de Konya’nın Çumra ilçesinde bulunan Çatalhöyük antik kentidir. Dünyanın ilk yerleşim yeri olarak kabul gören bu antik yer özellikle bilimsel çalışma yapan tarihçilerin ilgi ile geldikleri yer olmuştur.  Türkiye coğrafi konum olarak tatilin yapılacağı bir ülke olduğu şehirlerinde birçok medeniyet yaşadığı için tarihsel olarak çok köklü geçmişe sahiptir. Bu nedenle yabancı turistlerin birçoğu ülkemizin doğa ve tarihi mekanlarını keşfetmek için akın ediyor.

Cevap bırakın