Kalıcı Makyajda Son Teknikler Nelerdir?

Makyaj her döneme göre değişkenlik göstermekte fakat her dönemde ön planda olmaktadır. Kalıcı makyaj da oldukça popülerdir. Peki kalıcı makyajda son teknikler nelerdir?

Kalıcı makyajda son teknikler özellikle kadınlar tarafından rağbet görmektedir. Her daim bakımlı görünmek ve bunun için sürekli zaman harcamak istemeyen kişiler için kalıcı makyaj güzel bir tercih olacaktır.

Kalıcı makyaj uygulanan bölgeler kaş, dudak, göz bölgeleridir. Kalıcı makyajın bir ömür boyu sürdüğü söylenemez. 1 ve 3 yıl arasında kalıcılığı devam etmektedir. Yani belirli bir süre sonra yaptırılan işlemi yinelemek gerekmektedir. Kalıcı makyajın ağrılı olup olmadığı merak edilmektedir. Yapılan bölgeye uyuşturucu krem uygulanacağı için hissedilen acı seviyesi en aza indirgenmektedir. Kalıcı makyajda uygulanan son teknikler şu şekilde belirtilebilir:

Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı makyajda en çok tercih edilen bölgenin kaş bölgesi olduğu söylenebilir. Seyrek kaşlı olan kişiler, kaşlarında boşluk olan kişiler ve kaş şeklinde bozukluk olan kişiler için kalıcı kaş makyajı güzel bir alternatiftir. Microblading tekniği ile kıl görünümlü kaş makyajı yapılmaktadır. Son derece doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bunun dışında pudralama tekniği de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak rengi solmuş, simetrisi bozuk olan ve dudakları ince olan kişilerin oldukça fazla tercih ettiği bir uygulamadır. Hem dudaklara kalın ve dolgun bir görünüm sağlanır hem de daha simetri bir görünüm sağlanmaktadır. Ayrıca genç görünüme de kavuşulmaktadır. Böylece estetik ameliyat olmadan dudak kontörü ile istenilen hacimde ve renkte dudaklara kavuşmak mümkün olmaktadır.

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajında eyeliner ve dipliner olmak üzere iki çeşit seçenek mevcuttur. Eyeliner göz kapağının üzerine yapılırken, dipliner kirpik hattına uygulanmaktadır. Yani daha az belirgindir. Kalıcı göz makyajı ile bakışların ifadesini değiştirmek mümkündür. Yine uyuşturucu etkisinde yapıldığı için acı hissedilmemektedir.

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak isteyen kişiler güvenilir ve uzman kişilere yaptırmaya özen göstermelidir. Aksi takdirde farklı sağlık problemleri baş gösterebilir. Ayrıca kalıcı makyaj yapıldıktan sonra verilen talimatlara uyulması gerektiği de unutulmamalıdır.

Cevap bırakın