İnsanların Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

Birçok kişi karşısındaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini kolaylıkla anlamak ister. Ancak bunun için ne yapacaklarını tam olarak bilemiyorlar. Halbuki kimi detaylar karşıdaki kişinin size doğru söyleyip söylemeyeceğini anlama konusunda yardım etmektedir.

yalan söyleme

yalan söyleme

Gözlere Dikkat Etmek Gereksiz

Genelden yalan söyleyenlerin kişilerin yüzlerine bakamadıkları düşünülür. Halbuki yapılmış olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere planlı bir şekilde yalan söyleyen insanların yaklaşık %60’lık kısmı tam aksine inandırıcı olması adına kişilerin gözlerinin içine bakarlar.

Ayaklarına Bakın

Bacaklar, ufaktan da olsa bir gerginlik ortaya çıktığı zaman sallanmaya başlayacaktır. Bunun sebebi ise beyinden uzaklaşan organların çok daha dürüst olmasıdır. Üstelik ayaklar ile beraber omuzlarda da hareketlilik ortaya çıkacaktır.

yalan söylemek

yalan söylemek

Anlamsız Gülümsemelere Odaklanın

Normal durumlarda insanlar konuşma esnasında tam bir uyum içinde olurlar. Ancak yalan söylemeye başladıkları zaman bu uyum ortadan kalkmış olur. İnsanlar kendilerini gergin hissettikleri zaman gülümsemeye başlarlar. Yani bir konuşma esnasında bir anda kişiler gülmeye başlayacaktır. Bu aşamada dikkat edilecek olan gülümsemenin nasıl olduğu. Yalan söyleyen kişi gerçek şekilde gülmeyecek ve bunu belli edecektir.

Bir Anda Terlemeye Başlanıyorsa Dikkat

Herhangi bir konu ile ilgili yalan söylemeye başlayacak olan kişi için hava hiç olmadığı kadar sıcak bir hale gelmiş olacaktır. Yani hava çok sıcak olmasa bile kravatını gevşeyecek, şapkasını havalandıracak ve eli ile kendini serinletmeye çalışacaktır.

Cevap bırakın