Havayolu Seyahatleri için 9 Akıllı Yolcu Olma Önerisi

Stresli havaalanları en uzun hatları ve en kötü müşteri hizmetleri olanlarıdır ya da yiyecek veya tuvalet temizliğinden de etkilenebilirsiniz. Akıllı yolcular, mümkün olduğunca en kalabalık ve stresli havaalanlarını tercih etmekten kaçınmaya çalışıyor.  Ancak başka bir seçeneğiniz yoksa bu 9 akıllı yolcu olma önerisi ile stresinizi azaltabilirsiniz.

1- Seyahat tarihlerinizde küçük bir esneklik varsa, haftanın az yoğun olduğu günlerde uçuşlarınızı yaptırın.

2- Sızdıran sıvıları 3-1-1 kuralı dâhilinde tutmak için, tuvalet-bakım malzemelerini sadece temellerine bırakmanız veya varış noktanızda yeni malzemeler satın almayı planlamanız gerekebilir.

hava yolu

hava yolu

3- Kemer, çizme, mücevher veya takılarınızı güvenlik kontrol noktasında çıkarmak bir acıdır, onları paketlemek ve varış noktanıza vardığınızda koymak daha iyidir.

4- Havaalanındaki check-in kuyruklarında beklemek istemiyorsanız, son 24 saat içerisinde online check-in yapın.

5- Yakalanacak uluslararası bir uçuşunuz varsa, kalkış saatinden en az iki saat önce havaalanına varmayı planlayın.

6- Havaalanında mevcut WiFi’den yararlanıyorsanız, yazdığınız herhangi bir şifrenin veya kişisel bilgilerin engellenebileceğini unutmayın.

7- Kontrol noktası protokolüne hazır olun, kimliği hazır bulundurun, ayakkabıları çıkarın, ceketi ve mücevheratını çıkarın, toparlanabilirseniz, kalkış kapısına gidersiniz.

uçak yolculuğu

uçak yolculuğu

8- Bagajınız kaybolduysa, havayolu şirketin ile bir rapor hazırladığınızdan ve acil giderler için tazminat isteyip istemediğinizden emin olun.

9- Akıllı seyahat edenler akıllı telefonlarını seyahat asistanı olarak kullanıyor. Mobil ekranınızdan uçuş durumunuzu kontrol edebilir, kapı bilgilerinizi kontrol edebilir ve hatta uçuşunuzu kontrol edebilirsiniz. Ve problemler ortaya çıktığında – bu sorunları çözmek için akıllı telefonunuzu kullanın; Müşteri hizmetleri hattında durmayın.

Cevap bırakın