Göbek Yağlarından Kurtulamamanın Sebepleri

İnsanların en fazla şikayet ettiği şeylerin başında karın bölgelerindeki yağlar gelmekte. Çünkü bu bölgede bulunan yağların eritilmesi, diğer bölgelere oranla çok daha zor bir hale geliyor. Öyle ki insanlar beslenmelerine çok fazla dikkat etmelerine rağmen bir türlü bu bölgede istedikleri sonuçlara erişemiyorlar. Göbekteki yağların erimemesinde ise pek çok farklı sebep bulunmakta.

Yeterince Su İçmeye Özen Gösterin

Günde en az 1.5 litre su içmemek, vücuttaki kortizol salınımının artmasına sebebiyet veriyor. Böylece vücut alarma geçerek var olan suyu vücutta toplamaya başlıyor.

diyet yapmak

diyet yapmak

Uykusuz Kalmayın

Günlük 8 saat uyku, insanlar için ideal süredir. Çünkü yeterince uyumamak aynı su içme konusunda olduğu gibi kortizol seviyesini arttırmakta ve insanların stres ile baş etmesini zorlaştırmakta. Bunun sonucunda da karın bölgesindeki yağ üretimi artar.

C Vitamini Tüketin

C vitamini sabahları enerjinin yükseltilmesine yardımcı olmasının yanı sıra insanların stres ile başa çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla özellikle sabahları taze sıkılmış bir bardak portakal suyunun yanı sıra gün içerisinde de C vitamini içeren meyveler de devamlı olarak tüketilmelidir.

yağ yakmak

yağ yakmak

Aşırı Stres Altında Mısınız?

Stres hiç şüphesiz ki pek çok hastalığın en büyük sebeplerinden biri. Kendini sürekli olarak stres altında hissedecek olan kişilerin kortizol hormonu seviyesinde ciddi bir yükseliş kendini gösterebilecektir. Bunun sonucunda da karın bölgesinde hızlı bir şekilde yağlanma oluşabilmektedir.

Cevap bırakın